Hotel modułowyFot. Screen/youtube/Tech Planet

Hotel jak z filmu o przyszłości. Niesamowity projekt na pustkowiu

Hotel zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Innovation Imperative z Londynu pozwoli przenieść się w przyszłość. Futurystyczne kształty i nowoczesne rozwiązania połączono w taki sposób, by były przyjazne środowisku naturalnemu.

Hotel kapsułowy składający się z 42 modułów w pełni wyposażonych we wszystkie potrzebne sprzęty stanie w miejscu, gdzie możliwe będzie maksymalne połączenie z naturą. Tetra Hotel będzie modyfikacją projektu modułowej kapsuły biurowej Tetra Shed. Architekt David Ajasa-Adekunle znany jest z odważnych projektów budynków, które współgrają z otoczeniem i wyglądają niesamowicie.

Szczyt żenady w samolocie. Pasażer wszystko wrzucił do sieci, brak słów [FILM]Szczyt żenady w samolocie. Pasażer wszystko wrzucił do sieci, brak słów [FILM]Czytaj dalej

Odważny projekt

Założeniem projektu jest maksymalne zniwelowanie wpływu, jaki będzie wywierał budynek na środowisko. Energia elektryczna będzie pozyskiwana z kolektorów słonecznych, wykorzystywanych również do podgrzewania wody. Chłodzenie budynku zapewni dopływ zimnej morskiej wody. Dzięki tym działaniom emisja dwutlenku węgla powinna być na zerowym poziomie.

Rozważane są różne lokalizacje, m.in. Wyspy Zielonego Przylądka, Norwegia, Kanada, Nowa Zelandia, Hiszpania, Portugalia, Andora, Węgry i Wielka Brytania. O wyborze zadecydują możliwości zastosowania rozwiązań, które zostały zawarte w projekcie.

Hotel modułowy

Każda kapsuła będzie osobnym apartamentem o wysokości 19 metrów, w którym na kilku piętrach znajdą się poszczególne pomieszczenia. Na samej górze, tuż pod oknem dachowym znajdziemy wygodne łóżko, a piętro niżej umieszczony będzie prysznic. Niższe poziomy urządzone będą jako salon i pokój do pracy z biurkiem i komfortowym krzesłem. Część wspólna hotelu będzie obejmowała bary, restauracje, przestrzenie dla wystaw i sale konferencyjne.

Dzisiaj grzeje: 1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
2. Będzie nowa renta jako kolejne świadczenie? Emeryci mogliby zyskać dodatkowe pieniądze do emerytury

Partnerem projektu została firma WSP, która jest odpowiedzialna za koncepcję wieżowca Shard w Londynie. Wygląd poprzednich projektów daje pewność, że Tetra Hotel będzie robił ogromne wrażenie zarówno swoim wyglądem, jak i idealnym dopasowaniem do otoczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły powalające zdjęcia, Marta Kaczyńska już się nie wymiga. Widok odbiera mowę
  2. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
  3. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  4. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
  5. Niewiarygodne odkrycie Kanadyjczyków w Polsce. Jest warte fortunę, prawdziwy skarb
  6. Legenda polskiego sportu trafiła do szpitala. Sportowiec zapowiada, że się nie podda

Źródło: SPA&MORE

Następny artykuł