hotel tani noclegFot. Pixabay.com/StockSnap

Sprytne triki, by zapłacić mniej za pokój w hotelu. Każdy turysta powinien wiedzieć

Hotel powinien gwarantować nam odpoczynek w komfortowych warunkach. Niestety bardzo często wiąże się to z gigantycznymi kosztami, są jednak sztuczki, dzięki którym uda nam się sporo oszczędzić.

Hotel to wyjątkowe miejsce, które gwarantuje podróżnikowi namiastkę domu oraz poczucie bezpieczeństwa. Można w nim spokojnie odpocząć i zrelaksować się po długiej drodze. Wzrost popularności turystyki jednak sprawia, że ceny pokoi rosną w zastraszającym tempie.

Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"Czytaj dalej

Na szczęście jest sposób, by zarezerwować pokój w atrakcyjnej cenie. Trzeba się postarać i spełnić kilka warunków, jednak warto wiedzieć o tych trikach. Dzięki nim więcej pieniędzy będziemy mieli na kupno pamiątek i jedzenie przepysznych dać w lokalnych restauracjach.

Jak zapewnić sobie tani hotel?

Rezerwując standardowo hotel, możemy liczyć jedynie na okolicznościowe zniżki lub promocje serwisów rezerwacyjnych, które zwykle nie są specjalnie spektakularne. Wynajmując pokój w zwykły weekend, nie możemy liczyć na więcej niż kilkanaście złotych zniżki, co z pewnością nie jest satysfakcjonujące.

Są jednak triki, dzięki którym o wiele więcej pieniędzy zostanie w naszej kieszeni. Przede wszystkim, szukając promocji, musimy nastawić się na elastyczność w kwestii terminów wyjazdu. Wielu wychodzi z założenia, że urlopy trzeba brać w sezonie, bo wtedy jest najpiękniej. Prawda jest taka, że tłumy turystów przeszkadzają w zwiedzaniu, a tuż przed otwarciem sezonu liczyć możemy na ogromne zniżki nie tylko w hotelach, ale również zabytkach czy atrakcjach. Zamiast standardowo korzystać z weekendu, spróbuj wciąż 2-3 dni wolne w środku tygodnia - tak niestandardowa rezerwacja może gwarantować czasem nawet kilkukrotnie tańszy nocleg.

Triki, które powinien znać każdy turysta

Kolejnym trikiem jest umiejętność planowania z wyprzedzeniem, którą niestety posiada niewielu. Jeśli zależy nam na wyjeździe z popularnej okazji - na Walentynki czy święta, nie ma co liczyć na atrakcyjne ceny, rezerwując hotel tydzień przed urlopem. Wtedy ceny szybują błyskawicznie i zapłacimy kilka razy więcej, niż zwykle. Wiele popularnych ośrodków jednak już miesiąc czy nawet dwa przed okazją, tworzy specjalne oferty promocyjne. Jeśli zdecydujemy się wcześniej, zaoszczędzimy nawet kilkadziesiąt procent ceny regularnej.

Trzecim i ostatnim trikiem jest ograniczone zaufanie do porównywarek cen. W ostatnim czasie turyści korzystają z nich nagminnie, na czym zarobić próbują również hotele. Decydujemy się na zrobienie rezerwacji, która była tańsza od innych i wydaje nam się, że zaoszczędziliśmy. Jeśli jednak wejdziemy prosto na stronę kurortu, może się okazać, ze bezpośrednie zabookowanie hotelu jest o kilkadziesiąt złotych tańsze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
  4. Straszna wiadomość z zapory w Solinie. 20-latek nie żyje
  5. Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go Nessie
  6. Wielka tragedia, dzieci nie miały szans na przeżycie. 13 podopiecznych zmarło w domu dziecka, TVP przekazała wiadomość o smutnych wydarzeniach za granicą

Źródło: Express.co.uk

Następny artykuł