Hoteleunsplash/Khadeeja Yasser

Zamówili hotelowe śniadanie. Szczęki im opadły, jak zobaczyli, co dostali

Hotel powinien być miejscem, w którym można zapomnieć o wszystkich troskach dnia codziennego i skupić się na relaksie - przynajmniej takim podejściem kieruje się większość turystów. Niestety, wymarzony pobyt może szybko przemienić się w prawdziwy koszmar, a wszystko to za sprawą potwornych posiłków hotelowych. Zniesmaczeni goście podzielili się swoimi wrażeniami.

Hotel, który serwuje gościom smaczne jedzenie to standard, który przez wielu turystów przyjmowany jest za pewnik podczas planowania wyjazdu. Okazuje się, że w dobie koronawirusa nawet kwestie wyżywienia zmieniły swoją dotychczasową formę. Lokale gastronomiczne poniosły ogromne straty na przestrzeni ostatnich miesięcy. Możliwość zamówienia posiłku na wynos czy w postaci dostawy bezdotykowe pomogło restauratorom w utrzymaniu biznesów oraz zadbanie o bezpieczeństwo gości. Sprawa prezentuje się zupełnie inaczej w branży hotelarskiej. Dowodem są liczne zdjęcia posiłków sfotografowanych przez oburzenych gości.

Samolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówSamolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówCzytaj dalej

Koronawirus ugodził w branżę hotelarską

Koronawirus od pierwszych miesięcy tego roku skutecznie wypłoszył gości z hoteli. Informacja zamieszczona na stronie rządowej zapewnia, że zarówno restauracje, jak i bary w obiektach hotelowych mogą funkcjonować zgodnie z zasadami wskazanymi w protokole dotyczącym restauracji. Od 18 maja posiłki w hotelowych restauracjach są już możliwe do spożycia przy stolikach.

Dzisiaj grzeje: 1. Olbrzymie niebezpieczeństwo na zachodzie Polski. Chaos. Trwa akcja
2. "Wiadomości" TVP szczują na kolejną organizację? Wydanie, jakiego jeszcze nie było

- Wszystkie pierwotne regulacje oraz obostrzenia są stopniowo łagodzone i jest już możliwość serwowania posiłków w hotelowych restauracjach. Coraz więcej wiemy o wirusie i dlatego możemy z pewnych zapisów zrezygnować, a przy tym stopniowo ułatwiać życie przedsiębiorcom - powiedział w rozmowie z WP Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Wszelkie działania powinny być prowadzone zgodnie z zachowaniem przepisów zapewniających konsumentom bezpieczeństwo.

Posiłki w hotelach poniżej poziomu krytyki

Goście z pewnością doceniają troskę właścicieli hoteli o ich bezpieczeństwo, jednak część z nich nie spodziewała się, że to działanie odbije się na jakości serwowanych potraw. Turyści, którzy w tym roku zdecydowali się na nocleg w hotelach tłumnie wstawiają szokujące zdjęcia posiłków, głównie śniadań, które bynajmniej nie wywołują apetytu. Niektóre sieci hoteli, np. Hampton by Hilton Airport w Warszawie, serwują posiłki wyłącznie w formie "suchego prowiantu". Ich restauracje stoją zamknięte. Sieć Sheraton Grand Warsaw serwuje śniadanie częściowo w formie bufetu oraz z możliwością zamówienia jedzenia na wynos wprost do pokoju.

"Kilka kromek chleba, szynka, ser, pomidor. Panie roznoszące posiłki po pokojach notorycznie zapominają o kolejnych elementach śniadania. Raz w moim pakiecie zabrakło sera, innym razem np. chleba..." - to opinia Moniki Sikorskiej, która zatrzymała się w pewnej sieci hoteli. Z jej opowieści wynika, że w hotelowych restauracjach brakuje stołów i krzeseł. Zaznaczyła przy tym, że cena standardowego pobytu wraz ze śniadaniem nie uległa zmianie w porównaniu z kosztami sprzed pandemii.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i bacznie obserwować zmiany, jakie zachodzą w biznesie gastronomicznym oraz hotelarskim, aby przypadkowo nie trafić na miejsce, które na myśl przywodzi bardziej więzienie niżby kurort wakacyjny. Dobrym rozwiązaniem jest także zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości lub ewentualnych skarg bezpośrednio do personelu hotelu lub w opinii na mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: wp.pl

Następny artykuł