hotel poradnik wakacjefot. pixabay/sabrinayrafa

Nie daj się oszukać w hostelu. Stosują sztuczki, które trudno ominąć

Hotel i hostel mają kilka różnic, ale ostatecznie chodzi o to, żeby się wyspać. Przy wyborze musimy jednak kierować się kilkoma zasadami, żeby jednak noc upłynęła na m spokojnie

Wybierając hotellub hostel, często kierujemy się ceną. Nie jest to jednak jedyny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając miejsce noclegowe. Dzięki temu jest szansa, że sen upłynie nam spokojnie i bez zbędnego strasu, a rano obudzimy się wypoczęci i gotowi do zwiedzania.

Tragedia, 27 osób nie żyje, 43 zaginione, nie mieli szans. Porażające wiadomości ze świataTragedia, 27 osób nie żyje, 43 zaginione, nie mieli szans. Porażające wiadomości ze świataCzytaj dalej

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel lub hostel?

Po pierwsze warto zastanowić się, ile prywatności potrzebujemy. Jeżeli należymy do osób towarzyskich, w wielu miejscach oferowana jest część wspólna, w której możemy spotykać się z innymi turystami. Jeżeli nie przeszkadza nam obecność innych ludzi, możemy również zdecydować się na łóżko w pokoju wieloosobowym w hostelu. Dla osób które cenią swoją prywatność, zdecydowanie lepszą opcją pędzie pokój prywatny.

Patrząc na cenę, koniecznie należy zwrócić uwagę również na lokalizację - może okazać się, że najtańsza opcja leży pod miastem albo daleko punktu docelowego. Stracimy wtedy prawdopodobnie dużo więcej czasu i pieniędzy na same dojazdy niż dołożenie kilku złotych więcej za nocleg. Warto też zwrócić uwagę, żeby nocleg znajdował się blisko ważnych punktów komunikacyjnych. Często hostele stosują prostą sztuczkę - podają odległość od najsłynniejszych atrakcji w linii prostej, a w praktyce okazuje się, że dojazd jest niezwykle skomplikowany i zająć może nawet kilkadziesiąt minut.

O ile nie planujemy detoksu od Internetu, warto sprawdzić również czy w obiekcie jest dostęp do wi-fi. Wiele osób ma problemy z siecią za granicą, więc żeby nie tracić łączności ze światem, sprawdzić najbliższe atrakcje i restaurcje, dostęp do sieci bezprzewodowej jest absolutną koniecznością. Należy też dowiedzieć się, czy podłączenie jest możliwe tylko w części wspólnej, czy również w pokojach. Hotelarze często zapominają wspomnieć, że wi-fi jest np. dostępne tylko w jednym pomieszczeniu.

Dobrym pomysłem jest również czytanie opinii o miejscu, które rozważamy - dobry nocleg może mieć kiepski opis i na odwrót. Komentarze innych turystów często mają dużo wyższą wartość niż to, co pisze o miejscu właściciel.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilot wyjawił sekret latania jako pasażer. Zawsze liczy jedną rzecz, turyści ją całkowicie ignorują
2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko

Przy wyborze kierunku podróży kierujemy się również walorami estetycznymi - dlaczego więc nie zwracamy na to uwagi wybierając nocleg? Oglądając zdjęcia, możemy wybrać miejsce z duszą, idealnie oddające klimat regionu, w którym się znaleźliśmy - to pomoże nam jeszcze lepiej chłonąć wakacje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal po pogrzebie Królikowskiego. Gigantyczna burza w sieci
  2. Zjedzenie hitowego produktu może być niebezpieczne dla zdrowia. Lepiej wyrzucić go do śmieci
  3. Europejski gigant odwołuje ponad 7000 lotów. Wiele z nich miało być z Polski
  4. Tragiczne znalezisko księdza we włoskiej parafii. Leżała przy parafii, pochodziła z Polski
  5. Karol Strasburger niedawno wrócił z objętych epidemią Włoch. Ma ważny apel do wszystkich Polaków
  6. Kibice nie mogą uwierzyć. Znana sportsmenka obraziła Polaków. Wszystko nagrała kamera (WIDEO)

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł