hostel barcelonaunsplash.com/enes.zdjęcie poglądowe

Wybrali najlepszy hostel na świecie. Noc w nim to czysta przyjemność, nie chce się wychodzić

Hostel to często najtańsza opcja noclegu dla podróżnych. Pobyt w takich miejscach może wiązać się z przykrymi doświadczeniami, jednak nie w tym przypadku. Niektóre hostele potrafią zrobić ogromne wrażenie.

Hostel dla gości jest najczęściej jedynie miejscem noclegowym. Niskobudżetowi turyści wybierają tę opcję ze względu na niską cenę i zazwyczaj dobrą lokalizację blisko centrum miast w przeciwieństwie do hoteli. Nie zawsze jednak noc w hostelu musi wiązać się ze słabym standardem i przykrymi doświadczeniami.

Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobiePolicja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobieCzytaj dalej

Portal Hostelworld opublikował tegoroczny ranking najlepszych hosteli świata. Wyróżnione zostały obiekty z całego świata. Wśród nich znalazły się także dwaj przedstawiciele Polski.

Pod uwagę zostały wzięte obiekty, które wyróżniają się na tle konkurencji. Takie, w których turyści mogą wypoczywać w bardzo komfortowych warunkach, a przy tym nie są skazani na ogromne ceny. Wśród wyróżnionych znalazły się hostele posiadające piękne tarasy, baseny, łaźnie czy atrakcyjną rozrywkę dla podróżnych.

- W plebiscycie doceniamy najlepszą przygodę, doświadczenie, atmosferę, lokalizację i przystępność cenową. Ujawnianie najlepszych hosteli na całym świecie udaje się nam dzięki ogromnej liczbie recenzji. To 1,1 miliona – możemy przeczytać na stronie portalu.

O nagrodach dla poszczególnych obiektów decydują recenzję gości, ale również specjalnie powołane jury. Wyróżnienia przyznawane są w kilkunastu kategoriach. Wśród nich należy wymienić: hostele najlepsze dla podróżujących w pojedynkę kobiet lub mężczyzn, nowe hostele, największe hostele, z najlepszą atmosferą, najlepszymi pracownikami, najlepszą lokalizacją i najlepszymi udogodnieniami, a także najlepsze hostele z podziałem na kraje i kontynenty.

Poznaliśmy najlepszy hostel w Europie

W tym roku za najlepszy hostel w Europie uznany został 360 Hostel Barcelona Arts & Culture w stolicy Katalonii. O tym, że jest to naprawdę wyjątkowy obiekt niech świadczy fakt, że wybrano go spośród 18 tysięcy innych. Odwiedzający znajdą w nim m.in. taras, łaźnię parową, lekcje gotowania i degustacje. Co ciekawe, nocleg w nim można zarezerwować już za 75 zł.

Na liście wyróżnionych znalazły się także dwa hostele z Polski. W rankingu obiektów najlepszych do podróży w pojedynkę dla mężczyzn znalazł się krakowski Greg & Tom Party Hostel, natomiast wśród hosteli średnich, czyli takich, które zawierają od 76 do 150 łóżek, wyróżnienie dostał Oki Doki Old Town Hostel w Warszawie.

Hostelworld jest portalem, który oferuje gościom noclegi z całego świata. Każdego roku przyznaje on nagrody The World's Best Hostels, zwane też Hoscarami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczycielka kazała uczniom zrobić sobie zdjęcia. W życiu nie spodziewali się, do czego je wykorzysta
  2. Objawy mogące świadczyć o poważnej chorobie. Nie warto ich lekceważyć
  3. Pierwszy raz od 20 lat. Australijczycy nie mogą uwierzyć, pogoda znów daje im popalić
  4. Pasażerowie PKP się ucieszą. Mają wejść w życie rewolucyjne zmiany, na które Polacy czekali od dawna
  5. Mieszkańcy w Indiach nie mogli uwierzyć. Odkręcili wodę, a gdy spróbowali "wody" z kranu, aż się zachwiali
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

źródło: turystyka.wp.pl

Następny artykuł