Holandia GiethoornFot. Pixabay.com/Michel_van_der_Vegt

Wioska jak z bajki istnieje! Nie ma tam żadnych dróg i samochodów, tylko cisza i spokój

Holandia to kraj wyjątkowo spokojny i doceniany turystycznie. Wiele tam miejsc, w których można wypocząć i się zrelaksować, ale jedno bije wszystkie inne na głowę. To wioska jak z bajki, w której nie ma dróg, samochodów i żadnego hałasu.

Holandia jest krajem wyjątkowo często odwiedzanym przez turystów z całej Europy. Jej położenie i niewygórowane koszty połączeń sprawiają, że na weekend tam wybierają się każdego roku miliony podróżników. Państwo to słynie ze spokoju, wielu miejsc idealnych do relaksu czy odpoczynku w ciszy i spokoju.

Zakaz latania do końca życia dla pilota. Wszystko przez czyn, którego się dopuścił na pokładzie z pasażerkąZakaz latania do końca życia dla pilota. Wszystko przez czyn, którego się dopuścił na pokładzie z pasażerkąCzytaj dalej

Niektóre ośrodki jednak rzucają inne na kolana swoim klimatem, wyglądem oraz możliwościami wypoczynku. Tak jest z wioską Giethoorn, która nie bez powodu nazywana jest "holenderską Wenecją". Na jej terenie na próżno szukać dróg czy samochodów - wszędzie panuje cisza, nie słychać warkotu silników, nie ma korków, a powietrze jest idealnie czyste. To miejsce jak z bajki, idealne na krótki, weekendowy wyjazd, by odpocząć od zgiełku wielkich miast.

Holandia na weekend to pomysł doskonały

Zastanawiacie się, jak możliwe jest istnienie wioski, w której nie ma żadnych dróg ani samochodów? Okazuje się, że w XXI wieku jest to naprawdę realne. Giethoorn to wyjątkowe miejsce, w którym wszyscy przemieszczają się pieszo lub kanałami wodnymi - zupełnie jak w Wenecji. Czas tam płynie zupełnie inaczej, niż w wielkich miastach, a wszyscy mieszkańcy mają dużo czasu i nigdzie się nie śpieszą.

Sieć kanałów wodnych, które mają imponującą długość 90 km, zastępują afaltowe ulice, które tak dobrze znamy z polskich miejscowości. Mieszkańcy poruszają się tam łódkami, które pozwalają im też dostać się do domów. Te ostatnie w większości przypadków zlokalizowane są na malutkich wysepkach, co nadaje temu miejscu wyjątkowy i magiczny klimat.

Giethoorn, czyli "holenderska Wenecja"

Poniższe zdjęcia udowadniają, że czas rzeczywiście stoi tam w miejscu. Liczne, drewniane mosty nad kanałami oraz ogrom zieleni tworzą niepowtarzalną scenerię, z której Holandia może być dumna. Zaledwie krótki weekend w tym miejscu gwarantuje oderwanie się od rzeczywistości, codziennego życia oraz pędzącego rytmu wielkiego miasta.

Specjalnie dla turystów istnieje możliwość nie tylko korzystania z tradycyjnych łódek, ale również specjalnie przygotowanych rowerków. Są to zarówno pojazdy wodne, jak i lądowe, z których korzystać można, jeżdżąc po niewielkich ścieżkach oraz mostkach. Nie brak w tym wyjątkowym miejscu oczywiście również restauracji, kawiarni oraz malutkich lokali, w których delektować się można niezwykłymi widokami oraz spokojem i ciszą.

holandia Giethoorn

holandia Giethoorn

holandia Giethoorn
Screen/Instagram/iamgiethoorn

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podróż do Doliny Muminków jest możliwa. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z kraju
  2. Turyści nie mają litości. Wyszło na jaw, co kradną z hotelowych pokoi, niewiarygodne
  3. Kolejny przewoźnik stawia na panie. Całe załogi stworzone z kobiet
  4. Fani wakacji na łonie natury będą zachwyceni. "Dzikie" biwaki w Polsce legalne
  5. Ohydnie zdemolowali rajską plażę. Niestety pojawił się też polski akcent

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł