Hit z PolskiFot. unsplash.com/@michalico

Hit. Niewiarygodne odkrycie w Polsce. Nigdy wcześniej nie było go w naszym regionie

Hit ostatnich dni. W Polsce pojawił się nowy gatunek, którego nigdy dotąd nie widziano. To wspaniała wiadomość nie tylko dla nas, ale całego świata. Możemy pomóc mu przetrwać w nowych dla siebie warunkach.

Hit września w Polsce. Badacze zajmujący się obserwacją nietoperzy nareszcie potwierdzili wspaniałą wiadomość. W naszym kraju zadomowił się nowy gatunek, który pochodzi z odległych obszarów Europy. Ich pojawienie się daje nadzieję na przetrwanie, ponieważ w wielu krajach znacząco zmniejszyła się populacja tych nietoperzy.

Nowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystówNowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystówCzytaj dalej

Hit. Gatunek, którego jeszcze u nas nie było

Miniopterus schreibersii pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Ma szaro-brązowe umaszczenie, które jest nieco jaśniejsze po stronie brzusznej, a skrzydła bardzo długie i wąskie. Do tej pory granicą jego występowania była Słowacja. Polscy chiropterolodzy właśnie opublikowali wyniki wieloletnich badań, które potwierdziły, że gatunek ruszył na północ w poszukiwaniu nowego miejsca do życia.

Po raz pierwszy dostrzeżono samicę tego nietoperza w piwnicy zamku w Rożnowie w 2015 r. Była wtedy w letargu, więc po badaniu została odłożona na miejsce. Od tamtej pory dr Krzysztof Piksa i Wojciech J. Gubała prowadzili obserwacje na Pogórzu Rożnowskim. W latach 2018-2019, jesienią, udało im się dostrzec kolejne osobniki z tego śródziemnomorskiego gatunku. We wrześniu tego roku skończyli opis obserwacji i oficjalnie potwierdzili występowanie 27 gatunków nietoperzy w Polsce.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczne
2. Andrzej Duda myślał, że nikt nie zauważy? Zadziwiające sceny, wszystko się nagrało
3. Niestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacje

Miniopterus schreibersii występował w przybrzeżnej Afryce Północnej (Maroko, Algieria, Tunezja i Libia), południowej Europie (Półwysep Iberyjski, Apeniński i Bałkański) oraz w ciepłych regionach Europy Zachodniej i Środkowej. Do tej pory najdalej na północ został zauważony na Słowacji. Teraz to Polska jest najzimniejszym obszarem, gdzie występuje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel agresywnego pitbulla, który zagryzł 12-latka usłyszał zarzuty. Twierdzi, że jest niewinny
  2. Czy Wi-Fi jest szkodliwe dla dziecka? Ujawniamy prawdę, wielu może być zaskoczonych
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara

Źródło: Polsat News

Następny artykuł