Turysci.pl
hiszpania

fot. Pixabay/ 1116239

Hiszpania zmienia zasady wjazdu dla Polaków. Przez tydzień nie będą konieczne zaświadczenia

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpania zmieniła zasady przekraczania dla przyjezdnych z Polski. Od poniedziałku przyjezdni z naszego kraju nie muszą okazywać negatywnego wyniku testu na koronawirusa ani zaświadczenia o szczepieniu. Obostrzenia zmieniono na razie na tydzień.

Hiszpania dołącza do grona krajów, gdzie Polacy mogą podróżować bez dodatkowych zaświadczeń, np. o szczepieniu lub negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Konieczne będzie jedynie wypełnienie formularza lokalizacyjnego.

Atak niedźwiedzia w parku narodowym

Atak niedźwiedzia na turystów w parku narodowym Jergaki

CZYTAJ DALEJ

Od poniedziałku Polacy mogą wjechać do Hiszpanii bez zaświadczeń

Od poniedziałku 21 czerwca zmieniły się zasady wjazdu do Hiszpanii dla podróżnych z Polski. Jak podała ambasada Polski w Hiszpanii, nasz kraj został na próbę wykreślony z listy państw ryzyka sanitarnego w związku ze spadkiem liczby nowych zakażonych w naszym kraju.

- Obywatele Polski mogą od poniedziałku podróżować do Hiszpanii bez konieczności okazywania dokumentów potwierdzających, że nie są chorzy na Covid-19 - poinformowała w poniedziałek polska ambasada.

Na razie restrykcje zostają poluzowane jedynie na tydzień od 21 do 27 czerwca. Polscy podróżni oprócz zaświadczenia o przejściu Covid-19, nie muszą również okazywać dokumentu potwierdzającego szczepienie, czy negatywny wynik testu PCR.

Z obowiązków podróżnego zostało więc jedynie wypełnienie specjalnego formularza kontroli sanitarnej, a także zapoznanie się z obowiązującymi w Hiszpanii obostrzeniami.

Jak czytamy w komunikacie polskiej ambasady w Hiszpanii, warto sprawdzić również, czy linie lotnicze lub hotel, w którym planujemy się zatrzymać, nie wymagają negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Do tej pory przy przekraczaniu granicy Hiszpanii Polacy musieli wypełnić formularz sanitarny, poddać się kontroli zdrowotnej na wjeździe do kraju, a także okazać zaświadczenie potwierdzające przyjęcie szczepionki na Covid-19, od którego upłynęło co najmniej 14 dni lub zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR albo zaświadczenie lekarskie o przebyciu Covid-19.

Nie jest to pierwszy kraj w Europie, który zniósł obowiązek posiadania zaświadczenia przy przekraczaniu granicy. Wcześniej takie kroki wobec turystów z Polski podjęły już Chorwacja i Cypr.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Na Temat

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >