Hiszpania miastoFot. Facebook/Elusium City

Takiego miasta nie ma nigdzie na świecie. Niesamowite Elysium City w Hiszpanii

Hiszpania to nie tylko zabytki i historia, ale również nowoczesne podejście do życia i gospodarki. Na terenie państwa powstaje miasto, które wygląda jak z bajki. Czegoś takiego nie znajdziecie w żadnym, innym miejscu.

Hiszpania jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast na całym świecie. Każdego roku przyjeżdżają tam miliony turystów, którzy za każdym razem przyciągani są nowymi, wyjątkowymi atrakcjami. Tym razem kraj usiłuje zachwycić cały świat niezwykłym i niepowtarzalnym miastem, którego nie da się zobaczyć nigdzie indziej.

Długi weekend w 2020 roku? Zorganizuj sobie urlop i zwiedzajDługi weekend w 2020 roku? Zorganizuj sobie urlop i zwiedzajCzytaj dalej

Mowa tu o Elysium City, które właśnie powstaje dokładnie 150 kilometrów od stolicy Hiszpanii, Madrytu. na zdjęciu prezentuje się jak bajkowa kraina lub sceneria z gry komputerowej osadzonej w przyszłości. Nie jest to aż tak abstrakcyjne porównanie, bo ten ośrodek na żywo wcale nie wygląda, jakby był prawdziwy i miał coś wspólnego z obecnymi czasami.

Hiszpania przygotowuje niesamowite miasto

Patrząc na zdjęcia można również znaleźć w budynkach nawiązanie do animacji Diney'a. Nie będzie to całkiem nietrafione, gdyż pomysłodawca całego przedsięwzięcia to John Cora - człowiek, który przez lata zajmował się kirowaniem parkami tej uwielbianej przez miliony ludzi, bajowej korporacji. Co ciekawe, nie tylko wygląd tego niezwykłego ośrodka zdaje się być z przyszłości. Skupiać się ma tam także rozwój sieci z przyszłości - 5G.

Jak podają media, miasto to tworzone jest według jednego pomysłu zupełnie od zera, cechuje je więc spójność formy oraz brak w nim przypadkowości. Ma tam ulokowanych zostać 2 tysiące domów, 18 pól golfowych, 4 hotele (niezwykle luksusowe), heliport, galerie handlowe, stadion oraz wiele innych udogodnień dla mieszkańców. Całośc ma zajmować teren 12 km kw.

Elysium City zachwyca i zaskakuje

Zgodnie z projektem mieszkańcy tego wyjątkowego miejsca mogą liczyć na szerg udogodnień. Hiszpania dba o unikatowe projektu na skalę światową, więc na terenie Elysium będzie dostęp do datmowego wifi, a wszystko zasilać będą panele słoneczne. Stopień automatyzacji ma być tak wysoki, że wszelkie infromacje mogące mieć wpływ na poziom życia mieszkańców będą rzekomo udostępniane przez specjalne kioski rozlokowane w wielu punktach miasta.

Jak podają media, końcowy projekt zakłada stwożenie ośrodka zamieskanego przez 50 tysięcy osób. Sam ośrodek ma być kluczowy dla rozwoju 5G, a znana jest już także data, kiedy pierwsi ludzie będą się mogli tam przeprowadzić. Eksperci zakładają, że będzie to 2023 roku. Nie wiadomo jednak, jakie wymagania trzeba spełniać, by móc zamieszkać w tym niezwykłym miejscu jak z bajki Disney'a.

Hiszpania Elysium City

Fot. Instagram/fugaspublico

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bilety na komunikację miejską za darmo? To nie sen, wielkie zmiany w europejskim kraju
  2. Tam lepiej nie jechać. Wiadomo, które kraje są najniebezpieczniejsze w 2020 roku
  3. Jak zachować dietę podczas wyjazdu na narty? Tak, jest to możliwe
  4. Bajeczna miejsca na spędzenie ferii zimowych. Tam uciekniesz od zimy
  5. Dom za 1 dolara we Włoszech? To możliwe, masz szansę zamieszkać w raju
  6. Pilnuj swojego portfela. Wiadomo już, w których miastach kieszonkowcy nigdy nie śpią

Następny artykuł