Hiszpania świadkiem przestępstwa Polaka.Fot. Flickr.com/copsadmirer@yahoo.es/CC BY-NC-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/ (zdjęcie poglądowe)

Polak zaatakował funkcjonariusza w europejskim kurorcie. Został skazany. Powód był absurdalny

Hiszpania stała się miejscem przestępstwa, którego próżno szukać w podręcznikach do prawa karnego. Sprawcą był obywatel Polski, a poszkodowanym - funkcjonariusz miejscowej policji. Powód? Maseczka.

Hiszpania - to tutaj mężczyzna pochodzący z Polski miał zaatakować policjanta lokalnej komendy, który wcześniej nakazał sprawcy założyć maseczkę. Ten do polecenia się nie zastosował, a sprawę chciał rozwiązać siłą. Teraz sąd wydał wyrok w sprawie Polaka.

Tragedia, nie żyje pilot, pasażer ciężko ranny. Katastrofa na zachodzie EuropyTragedia, nie żyje pilot, pasażer ciężko ranny. Katastrofa na zachodzie EuropyCzytaj dalej

Hiszpania: Polak opluł i uderzył policjanta

Jak podają dziennikarze RMF24, do zdarzenia doszło przy Ronda de Garay, w centralnej części Murcji (Hiszpania Południowo-Wschodnia). Według relacji lokalnego dziennika "La Verdad" 46-letni Polak miał być legitymowany przez funkcjonariusza za sprawą złamania zasad sanitarnych obowiązujących w regionie. Według świadków mężczyźnie towarzyszyły jeszcze dwie inne osoby. Łączył ich jeden fakt - brak maseczek.

Hiszpania usłyszała o zdarzeniu m.in. ze względu na agresywne zachowanie 46-letniego obywatela Polski. Gdy policjant polecił mężczyźnie założenie maseczki, ten uderzył funkcjonariusza i według zeznań - opluł. Jak przyznał sam sprawca, poszkodowany nie odniósł większych obrażeń. Sprawa trafiła do sądu w Murcji, a Polak usłyszał oficjalny wyrok.

Hiszpania wydała wyrok

Jak informują dziennikarze RMF24, sprawą Polaka zajął się sąd w Murcji. Mężczyzna usłyszał wyrok 4 miesięcy pozbawienia wolności. Co ważne, Hiszpania wyegzekwowała następującą karę bez środków łagodzących ze względu na wyjątkową brutalność sprawcy i regionalne prawo sanitarne. Okazuje się, że cały kraj (podobnie jak ostatnio Polska) wprowadziła podział regionów ze względu na stopień zagrożenia epidemiologicznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Klamka zapadła, zamykają plaże nad polskim morzem. Nic nie da się zrobić
2. Ogromny błąd służb sanitarnych. Chodzi o 230 tys. testów na koronawirusa

Tym samym Hiszpania jeszcze 21 czerwca znosząc stan zagrożenia epidemiologicznego, już w lipcu wprowadziła odrębne przepisy sanitarne dla poszczególnych wspólnot autonomicznych (m.in. dla Murcji). W regionie obowiązuje zasada o zakrywaniu ust i nosa w miejscach publicznych nawet przy zachowaniu 1,5-metrowego dystansu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Szczęsny krytykowany po meczu Ligi Mistrzów. "Został ośmieszony"
  2. Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"
  3. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski
  4. 3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa
  5. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci
  6. Sąsiedzi donieśli, że kogut pieje za wcześnie. Emerytowany właściciel został surowo ukarany

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł