Hiszpania lot pracownikówFot. unsplash.com/@glopater/zdjęcie poglądowe

Polski biznesmen za swoje pieniądze wysłał samolot po pracowników do Hiszpanii. Bali się pandemii

Hiszpania odnotowuje coraz więcej przypadków zachorowań na Covid 19 i dużą liczbę zgonów. Polacy, którzy tam pracują, obawiali się o swoje życie i zdrowie, dlatego poprosili o pomoc pracodawcę. Nie wahał się ani chwili - wysłał po nich samolot.

Hiszpania nie jest teraz bezpiecznym miejscem. Prezes firmy NOVMAR otrzymywał telefony od zaniepokojonych pracowników, którzy przebywali w Hiszpanii, w miejscu wykonywania pracy. Bardzo chcieli wrócić do Polski, bo obawiali się zarażenia koronawirusem. Wiesław Nowak nie dał się długo prosić i zorganizował im powrót, najszybciej jak się dało.

Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważnaNowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Hiszpania jest jednym z krajów, gdzie znajdują się pracownicy firmy

Firma NOVMAR wykonuje specjalistyczne prace montażowe i remontowe na całym świecie. Od 30 lat świadczy profesjonalne usługi w obiektach przemysłowych, zajmuje się także produkcją w podkrakowskich Balicach. Niektórzy pracownicy są tam od początku, co świadczy o dobrych warunkach i chęci do pozostania w firmie. Wiesław Nowak jest świetnym przykładem przedsiębiorcy, dla którego "Liczą się ludzie" - to zasada, którą często powtarza i kieruje się przy prowadzeniu działalności, a nie slogan reklamowy.

- Pracownicy moi, znakomici fachowcy, cenieni na całym świecie, byli coraz bardziej przestraszeni rozwojem sytuacji i sygnalizowali wolę powrotu do kraju - powiedział właściciel firmy.

Lot czarterowy

By ratować swoich pracowników, wysłał po nich specjalnie wyczarterowany samolot. Nie patrząc na koszty, sprowadził do Polski 45 osób, z czego 32 jest etatowymi pracownikami NOVMAR-u, a 12 jest zatrudnionych w firmach współpracujących. Przewoźnicy chętnie odpowiedzieli na prośbę Nowaka, ponieważ w tej chwili nie mają możliwości uzyskania dochodów. W 2 dni udało się załatwić czarter z Hiszpanii na Katowickie lotnisko.

- Całe szczęście tu udało się wszystko załatwić w dwa dni. Większość przewoźników powietrznych zostało uziemionych i wykona z chęcią każde zlecenie, byle tylko mieć jakikolwiek dochód – przekazał Wiesław Nowak - Wydaje mi się, że uda mi się wygrać z koronawirusem, bo postawiłem na człowieka, a nie na pieniądze - dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne zachowanie turystów, zignorowali wszelkie zasady. "Wszyscy mamy koronawirusa na-na-na"
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Wszystkie osoby, które przyleciały do Polski zostały poddane kwarantannie. Z racji tego, że nie wszyscy mogą w tym czasie przebywać z rodziną, prezes firmy wynajął mieszkania dla pracowników. Dzięki temu unikną ryzyka ewentualnego zarażenia najbliższych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

Źródło: dziennik Polski

Następny artykuł