Hiszpania uziemiła setki turystów.Fot. Turyści.pl

400 ludzi uwięzionych, wśród nich 26 Polaków. Informację potwierdził armator

Hiszpania zatrzymała kilkaset osób. Aż 400 ludzi nie może opuścić relatywnie bardzo małej przestrzeni. Wśród uziemionych są też Polacy. Służby nie podają niektórych informacji.

Hiszpania zwykle kojarzy się z turystycznym rajem. Od czwartku musiało jednak zostać tam uwięzionych aż 400 osób, w tym 26 Polaków przymusowo przebywa w Barcelonie. Władze nie chcą udzielić zgody na wyjazd. Służby ukrywają też wiele informacji.

Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdziłOd czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdziłCzytaj dalej

Hiszpania zatrzymała turystów

Gdy w czwartek grupa przybyła do Barcelony, nic nie wskazywało na to, że w najbliższym czasie nie opuszczą stolicy Katalonii. Dopiero dzień później, w piątek Salvador Illa, minister zdrowia w rządzie Pedro Sáncheza wydał nakaz swoistego zatrzymania aż 400 osób. Tym samym potwierdził doniesienia mediów, jakoby mieliby utknąć bez kontaktu ze światem zewnętrznym.

Hiszpania, podobnie jak inne kraje Unii bardzo poważnie traktuje przepisy prawne, które szczegółowo określają zasady postępowania w czasie pandemii. Jak podają hiszpańskiej służby, wśród grupy zatrzymanych są obywatele wielu krajów – w tym też Polacy.

Hiszpania izoluje

Powodem zatrzymania grupy liczącej 400 turystów jest oczywiście reguła 14-dniowej kwarantanny. W czwartek przybyli do barcelońskiej portu na pokładzie wycieczkowca Seven Seas Navigator, który należy do amerykańskiej spółki Regent Seven Seas Cruises (RSSC) z siedzibą w Miami. Kontrowersje wywołuje jednak postępowanie hiszpańskich służb sanitarnych. Nikt nie może opuścić statku, a na wyjście na ląd pozwolono wyłącznie kobietom, które były podejrzewane o zakażenie koronawirusem. Gdy potwierdzono chorobę, pasażerki były zmuszone do powrotu na pokład. Tam też zostały odseparowane od reszty załogi. Ponadto, służby nie ujawniają drogi statku. Wiadomo tylko, że na pokładzie znajdują się Polacy. Potwierdzają to urzędnicy państwowi.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin
2. MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcy

- Zgodnie z informacjami przekazanymi polskim służbom konsularnym przez armatora i potwierdzonych przez hiszpańską policję portową, na pokładzie wycieczkowca objętego kwarantanną w porcie w Barcelonie przebywa 26 polskich obywateli – poinformowali pracownicy MSZ Polską Agencję Prasową.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz zdradza, jaki wpływ na płuca mają maseczki. Nie ma żadnych wątpliwości
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. 22 letnia piękna gwiazda nie żyje. Tuż przed swoją śmiercią zostawiła wiadomość, która wzbudza ciarki

Źródło: Tok FM

Następny artykuł