hiszpania koronawirus europafot. pixabay.com/pixel2013

Ostatnia doba była tragiczna dla Hiszpanów. Liczba ofiar jest przytłaczająca

Hiszpania jest jednym z najbardziej dotkniętym przez pandemię państw. Ostatnia doba była szczególnie tragiczna dla mieszkańców.

Ostatnią dobę bardzo ciężko przeżyła Hiszpania. Tylko w ciągu 24 godzin liczba ofiar wirusa zwiększyła się o 462 osoby. Państwo jest jednym z regionów najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19. Hiszpania obecnie jest jednym z państw z najwyższą liczbą chorych w Europie.

12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicy12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Hiszpania po ciężkiej dobie

Po niedzieli 22 marca mieszkańcy Hiszpanii otrzymali tragiczną wiadomość. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarły kolejne 462 osoby. Łączna liczba ofiar wynosi tym samym już zatrważające 2182 osoby. Hiszpańskie ministerstwo zdrowia poinformowało również, że łączna liczba zakażonych wzrosła z 28 572 do 33 089 osób.

Rząd państwa poinformował też o hospitalizacji wicepremier Carmen Calvo z powodu infekcji dróg oddechowych. Kobieta oczekuje na wynik testu na zakażenie koronawirusem. Dodano również, że o wyniku testu mieszkańcy państwa zostaną niezwłocznie poinformowani w oficjalnym komunikacie.

- Wicepremier udała się wczoraj po południu do szpitala, a po przeprowadzeniu badań lekarze zdecydowali, że musi tam pozostać na leczenie infekcji układu oddechowego - poinformował rząd w Madrycie w oficjalnym komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości z Chin, czekają na drugą falę zakażeń. Ogromne wyzwanie dla władz
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

W Hiszpanii obowiązuje stan wyjątkowy na terenie całego państwa, który po tygodniu trwania został przedłużony o kolejne dwa. Wyjście z domu karane jest grzywną, każdy mieszkaniec jest zobowiązany do przestrzegania zasad kwarantanny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo smutne. Wiadomo, co dzieje się z noworodkiem zmarłej 27-letniej Polki, która miała koronawirusa
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza

źródło: interia.pl

Następny artykuł