Hiszpania się bawiFot. twitter.com/@Policia Local Murcia

Omijał kwarantannę w niewiarygodny sposób, złapała go policja. Jego tłumaczenia były absurdalne

Hiszpania po wprowadzeniu nakazu pozostania w domach stała się bardzo kreatywna. Mieszkańcy obchodzą zasady, które im się nie podobają w ciekawy sposób. Spacery z psami stały się prawdziwym rytuałem.

Hiszpania nie radzi sobie z nieposłusznymi obywatelami. Nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć konieczności pozostania w domach dla własnego bezpieczeństwa. Towarzyski naród nieustannie szuka powodów do wyjścia na ulice i spotkania kogokolwiek. Policja zatrzymuje niektórych z nich i wlepia mandaty za złamanie obowiązującego prawa. Uzasadnione są jedynie przypadki wyjścia po zakupy spożywcze, do apteki, lekarza lub pracy. Na spacery z psem również można iść, jednak jest to nadużywane.

Media: zaczęła kaszleć na pokładzie samolotu lecącego do Polski. Wcześniej miała być we Włoszech, miała temperaturęMedia: zaczęła kaszleć na pokładzie samolotu lecącego do Polski. Wcześniej miała być we Włoszech, miała temperaturęCzytaj dalej

Wysokie mandaty

Na portalach społecznościowych pojawiają się coraz ciekawsze zdjęcia i nagrania, na których ludzie wyprowadzają swoje zwierzęta. Nie każdy ma psa, więc by mieć pretekst do spaceru, zabiera na niego np. żólwia. Policja zatrzymuje też osoby wracające z zakupów z pustymi torbami. Tłumaczenia, że nie było tego, co akurat chcieli kupić na nic się nie zdają. Otrzymują mandaty, a te są wyższe niż we Włoszech. Hiszpanie będą musieli zapłacić od 100 do nawet 600 euro za nieuzasadnione opuszczenie swojego mieszkania.

Firmy i stowarzyszenia, które narażają bezpieczeństwo grupy osób mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 600 tysięcy euro. To powinno skutecznie odstraszać. Liczba zgonów w Hiszpanii to już przeszło 500 osób. Zarażonych jest ponad 12 tysięcy, lecz ta liczba stale rośnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Media: zaczęła kaszleć na pokładzie samolotu lecącego do Polski. Wcześniej miała być we Włoszech, miała temperaturę
2. Rada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsa

Hiszpania się bawi

Hitem stał się krótki film opublikowany przez policję z Mercji przedstawiający mężczyznę w stroju dinozaura. Powodem jego spaceru było wyrzucenie śmieci. Tłumaczył, że założył kombinezon imitujący tyranozaura by ochronić się przed koronawirusem. Na nagraniu widać jak niespiesznym krokiem przemierza ulicę kierując się w stronę kontenerów na śmieci. Już po chwili podszedł do niego funkcjonariusz policji by wyjaśnić sytuację. Na identyczny pomysł wpadła osoba w Palmie na Majorce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: RMF24

Następny artykuł