Hiszpania przyciąga turystówFot. unsplash.com/@royalfound

Byliście kiedyś w Hiszpanii? Rajski klimat i cudowne widoki

Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych krajów wśród turystów. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, ponieważ oferta jest bardzo szeroka. Pomimo wielu ograniczeń, jakie zostały nałożone na branżę, nikt się tam nie nudzi.

Hiszpania zawdzięcza swoją złożoną kulturę wielu narodom, które zamieszkiwały ziemie Półwyspu Iberyjskiego na przestrzeni lat. Na początku byli to Iberowie, Baskowie, Celtowie i Fenicjanie, którzy założyli pierwsze miasta - Kadyks i Malagę. Później władzę przejęli Rzymianie, którzy rozwijali infrastrukturę, jednak zostali przepędzeni przez Wizygotów. Ci na długo się nie zadomowili, ponieważ z Afryki Północnej dotarli muzułmańscy najeźdźcy.

Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. NiestetyPolsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. NiestetyCzytaj dalej

Hiszpania ma wiele do zaoferowania

Po Arabach władzę nad półwyspem przęjęły chrześcijańskie królestwa, wkrótce Krzysztof Kolumb dopłynął do wybrzeży Ameryki. Rozpoczęła się złota era dla Hiszpanii, która znacznie się wzbogaciła dzięki koloniom. Po blisko 4 wiekach zamorskie terytoria zaczęły być problemem, lecz na kontynencie władza nadal była silna. Dzięki bogactwom zgromadzonym przez lata, możemy podziwiać wspaniałe miasta i liczne zabytki.

Najchętniej odwiedzanymi miastami oprócz stolicy są Barcelona, Malaga, Toledo, Burgos, Salamanka i Saragossa. Piękne budynki i bogactwo dzieł sztuki uzupełnia żywa kultura, jaką są tańce i muzyka. To właśnie z Hiszpanii pochodzą takie tańce jak flamenco, bolero czy paso doble. Gorące rytmy świetnie sprawdzają się na wakacyjnych wyjazdach.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Gdańsku. Błagali o pomoc. Finał był tragiczny
2. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
3. Nadciąga fala olbrzymich upałów. Naukowcy nie mają wątpliwości. Żar będzie lał się z nieba

Najpiękniejsze plaże

Dla tych, którzy chętniej wypoczywają na plaży niż w mieście, oferta jest równie szeroka. Ciepłe wody Morza Śródziemnego są idealnym miejscem na letni wypoczynek. W Hiszpanii trudno trafić na brzydką pogodę, a na prawdę wysokie temperatury zaczynają się już wiosną. Wśród Polaków bardzo popularne są także wyspy Balearów i Azorów. Oprócz typowego wypoczynku z nadmorskich kurortach można się tam bawić w licznych klubach i dyskotekach. Byliście na wczasach w Hiszpanii?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł