Hiszpania fatalne doniesieniaFot. Wikimedia Matt Kieffer from London, United Kingdom CC BY-SA 2.0

Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna

Hiszpania jest w coraz trudniejszej sytuacji. Z kraju napływają kolejne fatalne informacje. Ministerstwo przedstawiło szczegółowe statystyki, które szczególnie mogą zaniepokoić turystów. W ciągu weekendu odnotowano ogromny skok. Służby przypomniały o nowych restrykcjach i wprowadzeniu stanu zagrożenia.

Hiszpania nadal nie może poradzić sobie z tendencją rosnącą liczby przypadków zarażeń koronawirusem. Na Półwyspie Iberyjskim sytuacja zmieniła się dynamicznie i w ciągu ostatnich tygodni obserwuje się tam znacznie wyższe tempo rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Ministerstwo zdrowia przekazało statystyki dotyczące zarażonych, którzy przybyli przez weekend. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa otrzymało ponad 16 tysięcy osób.

Prawie cała Polska zagrożona. Turyści muszą uważaćPrawie cała Polska zagrożona. Turyści muszą uważaćCzytaj dalej

Od piątku 14 sierpnia Hiszpania odnotowała 16,2 tys. nowych przypadków koronawirusa. Jak dotąd w kraju SARS-CoV-2 zaraziły się 359 082 osoby. Podczas konferencji prasowej wypowiedział się główny epidemiolog kraju Fernando Simon. Ekspert podkreślił, że wysoka dynamika wzrostu liczby infekcji, którą zauważono na początku sierpnia, niestety nadal się utrzymuje. Przypomniał również o nowych obostrzeniach oraz wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego.

Hiszpania: dynamiczny wzrost zarażeń nadal się utrzymuje

W związku z tym, że Hiszpania zmaga się wyraźnym problemem coraz większej liczby potwierdzonych przypadków koronawriusa i sytuacja jest niepokojąca, epidemiolog Fernando Simon podziękował władzom wspólnot autonomicznych kraju za działania podejmowane na rzecz walki z epidemią. Simon podczas konferencji prasowej przypomniał także, że rządy hiszpańsich regionów wprowadzają nowe restrykcje, natomiast Kraj Basków od poniedziałku 17 sierpnia ogłosił stan zagrożenia epidemicznego.

Z pewnością powody do zmartwień mają także turyści, wśród których Hiszpania cieszy się ogromną popularnością. Część Polaków już wyjechała w takich kierunkach jak Barcelona czy Madryt, natomiast inni wciąż mogą planować wczasy w kraju na Półwyspie Iberyjskim. Dynamicznie zmieniająca się tam sytuacja jednak może dawać powody do obaw. Do tej pory polskie Ministerstwo Zdrowia nie zapowiedziało wprowadzenia obowiązku kwarantanny czy testów na koronawirusa dla osób wracających z państw wysokiego ryzyka, jednak nie wyklucza się, że to jeszcze ulegnie zmianie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Morawieckiego. Wielka zmiana jeszcze w tym tygodniu
2. Ważna wiadomość z Karpacza. Przenoszą, podjęli decyzję
3. Niemcy zdecydowali się na bardzo kontrowersyjny krok. Polska też może pójść ich drogą

Hiszpania odnotowała również 29 zgonów w ciągu weekendu. Według oficjalnych danych łączna liczba ofiar śmiertelnych po zarażeniu się koronawirusem wynosi 26 646. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wiadomości przekazanej przez Ministerstwo Zdrowia odnośnie Polaków wracających zza granicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do dramatu brakowało kilku minut. Kibice chcieli urządzić bitkę w polskim mieście, policja była szybsza
  2. Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVP
  3. Wyjeżdżasz na wakacje i widzisz podobny znak przy swoich drzwiach? Lepiej uważać, możesz być w ogromnym niebezpieczeństwie
  4. Nagły apel Chorwacji do wszystkich turystów. Zła wiadomość, jest coraz gorzej
  5. Uwaga, właśnie przekazano pomarańczowy alert. Zagrożenie zdrowia i życia w niemal całym kraju
  6. Gwiazda TVN-u adoptowała kolejnego psa? Ich zdjęcia rozczulają

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł