Hiszpania wprowadza zakazPxhere CC0 Domena publiczna/zdjęcie poglądowe

Koniec, wprowadzono kolejny zakaz, brzmi niewiarygodnie. Zagraniczny rząd zdecydował

Hiszpania w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją pandemiczną wprowadziła nowy zakaz. Tym razem jednak nie chodzi o noszenie maseczek czy społeczne dystansowanie się. Osobliwe zalecenie, które potwierdziły władze, może zadziwiać. Dotyczy również turystów, którzy będą podróżowali do kraju. Nowe restrykcje ogłoszono w czwartek 13 sierpnia.

Hiszpania nie ustaje we wprowadzaniu kolejnych obostrzeń. Władze 5 wspólnot autonomicznych ogłosiło nowe restrykcje - lub zamiar ich wprowadzenia - które mają zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tym razem jednak zalecenia okazały się bardzo nieoczywiste. Od czwartku 13 sierpnia stosować się do nich będą musieli zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Dopuszcza się jednak wyjątkowe sytuacje.

Przywracają kwarantannę, padły ostre słowa premiera. Kraj, w którym mieszka wielu PolakówPrzywracają kwarantannę, padły ostre słowa premiera. Kraj, w którym mieszka wielu PolakówCzytaj dalej

Już od kilku tygodni Hiszpania boryka się z wyraźnym wzrostem potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2. W wielu regionoach pojawiły się liczne ogniska zarażeń. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją władze postanowiły przywrócić część restrykcji. Również inne kraje postanowiły zastosować specjalne zalecenia wobec podróżnych przyjeżdżających z Hiszpanii. Tym razem w 5 wspólnotach autonomicznych zapowiedziano - w niektórych już wprowadzono - nowe obostrzenia.

Hiszpania: w niektórych miejscach nie będzie można palić papierosów

Hiszpania podejmuje kolejne kroki w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami rządu autonomicznego Galicji od czwartku 13 sierpnia w miejscach publicznych - w tym na ulicach - nie będzie można palić papierosów. Władze dopuszczają jednak wyjątkowe sytuacje, gdy w pobliżu palacza nie przebywa żadna osoba. Według rozporządzenia pomiędzy osobą palącą a innymi użytkownikami przestrzeni publicznej, w tym w miejscach na świeżym powietrzu, musi występować co najmniej dwumetrowy odstęp.

Nowych rozwiązań w związku z dynamicznie zimeniającą się sytuacją pandemiczną szuka cała Hiszpania. O przygotowaniu podstaw prawnych pod wprowadzenie zakazu palenia papierosów w przestrzeni publicznej poinformował także rząd autonomiczny Madrytu. Gabinet Isabel Diaz Ayuso stwierdził, że jest to konieczne, aby ograniczyć liczbę zachorowań na COVID-19. Wśród szeregu kolejnych restrykcji, który przyjął gabinet premier rządu Wysp Kanaryjskich Angel Victor Torres, także znajduje się zakaz palenia w przestrzeni publicznej, w której znajdują się inne osoby. Władze mają wprowadzić też nakaz noszenia maseczek.

Dzisiaj grzeje: 1. Koniec, wprowadzono kolejny zakaz, brzmi niewiarygodnie. Zagraniczny rząd zdecydował
2. GW: Rząd chce sprzedawać lasy. Grunty mają trafić pod zabudowę deweloperów

Do tej pory Hiszpania w wielu regionach nakładała obowiązek noszenia maseczek ochronnych jedynie w zadaszyonych pomieszczeniach publicznych. Jednak w odpowiedzi na wzrost liczby potwierdzonych przypadków władze zapowiadają zaostrzenie tych zaleceń. Na zakaz palenia papierosów w przestrzeni publicznej wpływ mieli lekarze, którzy apelowali o to w ostatnim czasie. Restrykcje te będą obowiązywały także turystów, którzy postanowią odwiedzić kraj. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o powrocie patroli na granicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili. Michal Doleżał powołał skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich
  2. Niespodziewana reakcja Tomasza Komendy doprowadza do łez. Zobaczył coś, co bardzo go poruszyło i było gestem w jego stronę
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzecz

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł