polska schronpixabay.com/tomaszpro/zdjęcie poglądowe

W podziemiach dworca natrafili na tajemnicze drzwi. Niezwykłe znalezisko w polskim mieście

Historia naszego kraju potrafi nas zaskoczyć. Tym razem ciekawego odkrycia dokonali budowniczy dworca w jednym z polskich miast.

Historia naszego kraju naznaczona jest niezliczonymi wojnami, bitwami i konfliktami zbrojnymi. Nic więc dziwnego, że ludzie szukający azylu i ucieczki z pola bitew budowali schrony. Jedno z takich miejsc zostało znalezione w polskim mieście.

Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go NessieHuragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go NessieCzytaj dalej

Podczas budowy centrum przesiadkowego w Opolu budowniczy natknęli się na tajemnice drzwi. Jak się okazało było to wejście do miejskiego schronu. Wewnątrz pomieszczenie było częściowo zawalone i znajdowało się w nim mnóstwo śmieci.

Historia polski zaskakuje tym, co skrywa się w podziemiach

Urząd miasta poinformował, że konstrukcja ta została wykonana po II wojnie światowej. Miejscowi urzędnicy informują również, że schron zostanie zburzony i zasypany. Wszystko po to, by budowniczy mieli możliwość kontynuacji budowy centrum przesiadkowego.

Podczas wykopalisk budowniczy natrafili już nie tylko na dawny schron, ale również na mural skryty za boazerią. Według planów urzędu miasta mural ma zostać zachowany, o ile pozwolą na to prace wykopaliskowe, a także koszty. Mural ma w najbliższym czasie zostać oddany pod ocenę konserwatora zabytków.

Autobusowe centrum przesiadkowe Opole Główne budowane jest od początku stycznia. Od tego czasu trwają prace rozbiórkowe. Robotnicy zdemontowali już większość pawilonów handlowych, a także wiat przystankowych. Na miejscu skuto także nawierzchnię asfaltową. Według planów budowniczy mają pracować co najmniej dwa metry pod płytą dworca.

Koszt budowy centrum przesiadkowego Opole Główne to 64 mln zł. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2022 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane
  2. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  3. Młoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradni
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  5. Straszne znalezisko na plaży. Potwór wygląda okropnie, interweniowała policja [FILM]
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

źródło: opole.naszemiasto.pl

Następny artykuł