harcerstwo to przygodaFot. wikimedia.commons/ Dariusz Szczecina/ CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Należeliście do harcerstwa? Wspaniała przygoda, warto spróbować

Harcerstwo kojarzy się z mnóstwem przygód i wspaniałą zabawą w gronie przyjaciół. Kto należał do zastępu, ten wie, ile pomysłów rodzi się w głowach młodych ludzi, którzy odkrywają świat, mając u boku najlepsze towarzystwo.

Harcerstwo dla jednych było chwilową przygodą, dla drugich szkołą życia, a dla kolejnych najlepszym okresem, który wspominają po dziś dzień. Liczne przygody w gronie przyjaciół pozostały jako wspaniałe wspomnienia z młodości, która teraz wygląda inaczej. Harcerze nie raz angażowali się akcje pomocy dla mieszkańców, którzy ucierpieli w wyniku powodzi czy pożaru. Dzisiaj najczęściej możemy ich spotkać w sklepach, gdy zachęcają do przyłączenia się i wsparcia biednych rodzin produktami pierwszej potrzeby. Ale pomoc innym to tylko jeden z aspektów przynależności do zastępu. Oprócz tego jest mnóstwo przygód i zabawy, a także wyjazdów.

Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świataStraty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świataCzytaj dalej

Wycieczki w grupie często były nie tylko sposobem na przyjemne spędzanie czasu, lecz także nauką przydatnych umiejętności, takich jak rozpalanie ognia, zakładanie obozu, czy nawet przyszywanie guzików. Wszystko, co trzeba było zrobić samemu, bez pomocy rodziców, było cenną lekcją na całe życie. Z obozów i kempingów harcerze mają najlepsze wspomnienia, pachnące lasem, z dźwiękami gitary w tle. A jakie są Wasze najwspanialsze przygody związane z harcerstwem?

Następny artykuł