Turysci.pl
Włochy

fot.Twitter/ Massimo Sertori

Gwałtowne ulewy we Włoszech. Ambasada w Rzymie apeluje do Polaków

27 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W związku z załamaniem pogody w popularnych turystycznie regionach Włoch, ambasada RP w Rzymie wystosowała apel do Polaków. W rejonie jeziora Como na północy kraju przeszły gwałtowne ulewy.

Pogoda na północy Włoch sprawia zagrożenie dla ludzi - strumienie, które wystąpiły z brzegów, zalały ulice porywając samochody. Powalone drzewa zablokowały drogi.

Wizzair

30 pasażerów nie wsiadło do samolotu, bo skończyły się miejsca. Linie lotnicze praktykują overbooking

CZYTAJ DALEJ

Załamanie pogody w północnych Włoszech

Obecnie najtrudniejsze warunki panują na północ od Mediolanu, w okolicach popularnego wśród turystów jeziora Como, w pasie między miejscowościami Lario, Cernobbio i Colonno.

W wielu miejscach potoki nie pomieściły wielkiego naporu wody i wystąpiły z brzegów. Zalane zostały ulice, dochodziło także do porwania samochodów przez wodę. Miejscami tworzyły się lawiny błotne, które wdzierały się nawet do domów.

Kilka miejscowości wskutek ulew zostało kompletnie odciętych od świata. Strażacy ewakuowali mieszkańców z miejscowości, w których okazało się to konieczne.

Włoscy strażacy przeprowadzili już ponad 60 akcji ratowniczych. Ewakuowano m.in. starszą kobietę, którą lawina uwięziła w domu, a także osobę z niepełnosprawnością wraz z opiekunem.

Polska ambasada ostrzega turystów

Ambasada RP w Rzymie wydała ostrzeżenie dla Polaków wybierających się w te okolice lub już tam przebywających.

- Apelujemy o zachowanie czujności, unikanie zagrożonych rejonów i bezwzględne stosowanie się do zaleceń włoskich służb - czytamy na Twitterze polskiej jednostki dyplomatycznej.

Media poinformowały, że najbardziej zagrożone załamaniem pogody są obecnie: Lombardia, Piemont, Wenecja Euganejska, Liguria, Emilia-Romania i Toskania

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP, Polsat News

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >