grzyby to pretekstfot. libreshot.com/ Public domain

Udawali, że zbierają grzyby. Prawda była zupełnie inna. Nie mieści się w głowie

Grzyby były tylko pretekstem dla czterech mężczyzn, którzy napadli na mieszkańców jednej z posesji. W pewnym momencie po prostu weszli na podwórko i napadli mieszkańców. Po napadzie znów udawali grzybiarzy.

Grzyby miały wypełnić wiaderka czterech mężczyzn, którzy przechadzali się po lesie w okolicy Olsztyna w województwie śląskim. Zamiast nich do środka wpadły łupy pochodzące z napadu na dom. Oryginalny sposób na kamuflaż nie spotkał się z uznaniem mieszkańców, ani policji.

Już od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznegoJuż od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznegoCzytaj dalej

Grzyby to tylko pretekst

W ubiegły weekend doszło do napaści na dwóch mężczyzn zamieszkujących dom pod lasem. Ojciec (55 lat) i syn (33 lata) przebywali akurat na podwórku, gdy przez ogrodzenie wskoczył intruz. 48-letni napastnik miał w ręku nóż i nie reagował na prośby o opuszczenie posesji. Ruszył w stronę mieszkańców, lecz ci go obezwładnili.

Unieruchomiony mężczyzna zawołał swoich towarzyszy, którzy już po chwili byli przy nim. Młodzi mężczyźni z łatwością go uwolnili i przystąpili do grabieży. Właściciele domu zostali napadnięci, grożono im śmiercią, a na koniec okradziono z zegarków. Nie mieli szans na zachowanie kosztowności, lecz od razu po zajściu zadzwonili na policję.

Funkcjonariusze od razu przyjechali na miejsce zdarzenia, udało im się nawet ująć 3 sprawców w wieku od 17 do 19 lat. Mężczyźni przebywali jeszcze w lesie, ponownie udając, że zbierają grzyby. Zdążyli się już przebrać, a w rękach nieśli wiaderka i noże. Okazało się, że jeden z nich jest synem 48-latka, który jako pierwszy przeskoczył przez ogrodzenie. On także został zatrzymany, lecz dopiero w Częstochowie w swoim mieszkaniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystko zniszczone, nic nie zostało. Niestety, są ofiary, trwa akcja służb w uwielbianym regionie Polski
2. Gwiazda TVN przeżyła dramatyczny wypadek. Okoliczności zdarzenia nadal nie są znane
3. Polsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowy

Wszystkich napastników objęto dozorem policyjnym i wydano im zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Zostali oskarżeni o naruszenie miru domowego, dokonanie rozboju i groźby karalne. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta zaczęła rozpaczliwie szlochać. Wtedy podchodzi do niej jej pitbull, finał sprawia, że lecą łzy
  2. Lidl wycofuje ze swojej oferty sprzęty AGD. Stwarzają ogromne ryzyko dla użytkowników
  3. Lasy Państwowe donoszą, "groza w środku lasu". Znaleźli palce umarlaka
  4. Zginęło ponad 850 osób. Katastrofa na Bałtyku, właśnie podano nowe informacje
  5. Nagranie z Karkonoszy w sieci. Każdy turysta musi mieć się na baczności
  6. 16-latek prowadził azyl, zabili mu wszystkie zwierzęta. Stanął na nogi, ale pojawiły się olbrzymie problemy

Źródło: Polsat News

Następny artykuł