Grzyby już są. Sezon trwapixabay.com/ Ksuh

Wolisz kupować grzyby na targu niż je zbierać? Koniecznie pamiętaj o 1 rzeczy, inaczej skutki mogą być opłakane

Grzyby są uwielbiane przez Polaków. Te dary lasu świetnie nadają się do wielu potraw. Ich zapach kojarzy się z polskim domem. Aktualnie trwa sezon na grzyby. Można je zbierać samemu lub kupić. W przypadku tej drugiej opcji trzeba jednak o czymś pamiętać.

Grzyby to uwielbiana roślina, która nadaje się do wielu potraw. Polacy są szczególnymi miłośnikami grzybów. Kupując je trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy. To ważne, ponieważ może to się odbić na zdrowiu. O czym mowa?

Ważny apel Agaty Dudy do wszystkich Polaków. Potrzebna każda pomoc, chodzi o wyjątkowe miejsceWażny apel Agaty Dudy do wszystkich Polaków. Potrzebna każda pomoc, chodzi o wyjątkowe miejsceCzytaj dalej

Sezon na grzyby. Ważna zasada

Kiedy kupuje się grzyby na targu lub w sklepie, zawsze należy zapytać o certyfikat przydatności do spożycia sporządzony przez licencjonowanego grzyboznawcę. Wszystkie partie grzybów jadalnych powinny być oznaczone napisem "GRZYBOZNAWCA NR...". To bardzo ważne, ponieważ należy zjeść lub przerobić nie później niż 24 godziny po zebraniu. Trzeba też pamiętać, że grzyby przechowywane poza chłodem psują się bardzo szybko.

W Polsce sezon na grzyby rozpoczyna się w połowie września. Można je zbierać zazwyczaj do pierwszych przymrozków, kiedy sezon się kończy. Jednak dopóki są w lasach, w sklepach można znaleźć takie gatunki jak na przykład podgrzybki, borowiki, maślaki, koźlarze i kanie. Bardzo popularne są też kurki, które można kupić za około 25 złotych za kilogram. Takie ceny są między innymi w Poznaniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Pani Karolina była w Tatrach. Wszystko widziała, turysta nie żyje
2. Radio Maryja nie odpuszcza. Tadeusz Rydzyk poszedł na wojnę, na antenie padły zadziwiające słowa
3. Trzęsienie ziemi i Ianos, żywioł uderzył bez litości. Dantejskie sceny w Grecji

Już wcześniej pisaliśmy o rozpoczęciu sezonu na grzybobranie. W tym roku jest szczególnie duży wysyp, który ucieszył fanów zbierania grzybów. To idealny moment, aby wyruszyć do lasu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca autobusu podczas burzy zobaczył bezdomne psy. Bez wahania złamał wszystkie zasady
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Wydały się szczegóły ślubu Kossakowskiego i Wojciechowskiej. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, co wyrabiał Polak we Francji. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Najpiękniejszy kot na świecie. Jest jedyny w swoim rodzaju

Źródło: Interia

Następny artykuł