zbieracie grzyby?Fot. pixabay.com/ ivabalk

Zbieracie grzyby? W tym roku jest prawdziwy wysyp

Grzyby są podstawą wielu polskich dań. Niektórzy, zamiast iść do sklepu, po dary lasu wybierają się sami. Można je zjeść od razu albo zasuszyć lub zamrozić i zachować na później. Lubicie grzybobranie?

Grzyby najlepiej rosną po deszczu. Wielu Polaków tłumnie wyrusza wtedy do lasu, aby wieczorem wócić do domu z pełnymi koszykami. Grzybobranie tak mocno zakorzenione jest w polskiej kulturze, że nawet zostało zawarte w "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza.

Katastrofa samolotu rządowego. Nowe fakty. Katastrofa samolotu rządowego. Nowe fakty. "Przekazywane informacje były błędne"Czytaj dalej

Lubicie zbierać grzyby?

Jesień dla wielu oznacza sezon na grzybobranie. Mimo że pogoda przestaje nas rozpieszczać, a za oknem robi się coraz bardziej zimno i wilkotno, dla grzybiarzy to idealny moment, by wyruszyć na łowy. Jak wiadomo, grzyby najlepiej rosną po deszczu.

Podczas zbierania grzybów trzeba być jednak bardzo ostrożnym. Wiele gatunków jest bowiem trujących dla człowieka, na przykład różne rodzaje muchomora, hełmówka obrzeżona, czy strzępiak ceglasty. Do grzybów jadalnych zalicza się przede wszystkim borowik szlachetny, czubajka kania czy maślak zwyczajny. Warto mieć zawsze przy sobie atlas grzybów lub telefon z dostępem do Internetu. Pomyłka może mieć bardzo przykre skutki dla naszego zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Tylko najbliżsi wiedzieli. Choroba powoli wyniszczała Beatę Pawlikowską, wstrząsające wyznanie
2. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
3. Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranie

Grzyby najczęściej zbieramy na przełomie lata i jesieni. Właśni teraz w lasach jest prawdziwy wysyp tego przysmaku, który jest podstawą wielu tradycyjnych polskich dań. A Wy jaki rodzaj grybów najbardziej lubicie i w jaki sposób je przyrządzacie? Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach na naszym Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka spotkała na spacerze małe wiewiórki, chwilę później została ich zastępczą matką. Jest wideo
  2. Dlaczego miód się nie psuje? Wyjaśniamy
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

Następny artykuł