Grzyby przyciągają ludzi do lasówPixabay.com/ Ksuh

Pani Ewelina wybrała się rekreacyjnie do lasu na grzyby. Przeżyła horror. Panicznie prosiła tylko o jedno

Grzyby już można znaleźć w lasach, a więc mnóstwo Polaków wyszło na grzybobranie. Jedną z takich osób była pani Ewelina. Niestety dla niej wyjście okazało się nieszczęśliwe. Znalazła się w niebezpieczeństwie. Co jej się przydarzyło?

Grzyby do roku przyciągają do lasów tysiące osób. Wielu czeka na to przez długi czas. Dla wielu grzybobranie to pasja. Trzeba jednak pamiętać, aby zachować zasady bezpieczeństwa, ponieważ może skończyć się to źle. Przekonała się o tym pani Ewelina, która opowiedziała o swoim strasznym doświadczeniu.

Sanepid apeluje. Koronawirus w pociągu. Zagrożeni pasażerowie popularnej trasySanepid apeluje. Koronawirus w pociągu. Zagrożeni pasażerowie popularnej trasyCzytaj dalej

Poszła na grzyby i przeżyła koszmar

Pani Ewelina z Zielonej Góry poszła do lasu na grzybobranie. Podczas zbierania zgubiła się. Nie była w stanie odnaleźć drogi do domu. Przeżyła prawdziwy koszmar. Opowiedziała o tym w rozmowie z funkcjonariuszami.

- Nie wiem, gdzie ja jestem, ja krążę, proszę pana, bo jest ciemno, ja boję się dzików, nie wiem gdzie mam iść - mówiła do służb pani Ewelina, która zadzwoniła po pomoc. Kobieta informowała także, że samochód zostawiła w miejscowości Ochla. Nie była w stanie ustalić nic więcej.

- Starałem się ustalić, z którego miejsca pani udała się do lasu - mówił st. kapitan Zembrzuski. W rejon zaginięcia została wysłana grupa poszukiwawcza. Pojawiła się ekipa z dronem z kamerą termowizyjną, a także z psami poszukiwawczymi.

Strażacy poprosili kobietę, aby znalazła jakiś charakterystyczny punkt. Wtedy znalazła ścięte drzewa, które były oznaczone numerami. Pani Ewelina przekazała je służbom. Po 50 minutach została odnaleziona.

Dzisiaj grzeje: 1. Tylko najbliżsi wiedzieli. Choroba powoli wyniszczała Beatę Pawlikowską, wstrząsające wyznanie
2. Radio Maryja nie odpuszcza, nie chcą dać za wygraną. Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na portalu rozgłośni
3. Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranie

- Przed wyjściem do lasu, wiedząc w jaki teren się udajemy, warto ściągnąć przez aplikację mapę danego nadleśnictwa i wybranego obszaru. Wtedy mamy do niej dostęp offline, czyli także wtedy, kiedy nie mamy zasięgu - apeluje Krzysztof Trębski z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  2. Stoimy na skraju globalnej katastrofy. ONZ bije na alarm, sytuacja jest dramatyczna
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

Źródło: Polsat News

Następny artykuł