Grzyby początkiem tragedii.Fot. pixy.org (zdjęcie ilustracyjne)

Zbierał grzyby, nagle wdepnął w bagno. Nie do uwierzenia, co działo się całą kolejną noc

Grzyby stały się początkiem tragedii. Mężczyzna, który wybrał się do lasu, nie sądził, że w zadrzewieniach spędzi resztę dnia, a także nocy. Wyjście zakończyło się bagnem - dosłownie.

Grzyby dla zbieracza z województwa warmińsko-mazurskiego już nie będą kojarzyć się z wyciszającym wyjściem, które najczęściej kończy się czyszczeniem i cierpliwym suszeniem zbiorów. Musiał interweniować zespół funkcjonariuszy.

Była bez szans, miała przed sobą całe życie. Tragedia, żywioł uderzył w EuropęByła bez szans, miała przed sobą całe życie. Tragedia, żywioł uderzył w EuropęCzytaj dalej

Wyszedł na grzyby. Interweniowały służby

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 30 sierpnia. Około godziny 9:00 mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie w województwie warmińsko-mazurskim wyszedł do lasu na grzyby, jednak szybko kontakt z zaginionym się urwał. 64-latek nie wrócił na noc do domu, czym zaniepokoił rodzinę. Bliscy wezwali służby. Ruszyła akcja poszukiwawcza.

- Jeszcze tego samego wieczora policjanci i okoliczni mieszkańcy rozpoczęli poszukiwania grzybiarza. Z uwagi na trudny, bagienny teren poszukiwania przerwano w nocy i wznowiono w poniedziałek o godzinie 8 - relacjonowali cytowani przez TVN24 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Grzyby spod znaku bagna

Okazało się, że 64-letni zbieracz natrafił na wyjątkowo grząski grunt i nie mógł wydostać się z “pułapki”. Zaczął wzywać pomocy, jednak nikt nie słyszał głosu poszkodowanego. Dopiero następnego dnia, kiedy zespół poszukiwawczy wznowił akcję, około godziny 13:00 natrafił na ślad mężczyzny. Okazało się, że wyjście na grzyby zakończyło się nocą spędzoną w bagnie. Co ciekawe, z podobnymi przypadkami nie mierzy się z kolei pan Janusz, nazywany "Królem Grzybiarzy".

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystko się wyjaśniło. Największa tajemnica Szumowskiego ujawniona
2. Tragedia na północy Polski. Nie było szans, nie żyje
3. Lament Maryli Rodowicz. Gwiazda skarży się na poważne problemy

- Wszedł w bagno, z którego nie był w stanie wydostać się o własnych siłach. Mężczyzna był wychłodzony. Po zbadaniu przez załogę pogotowia został przekazany rodzinie - poinformowali redakcję TVN25 policjanci z bartoszyckiej komendy.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje trener reprezentacji. Wielka żałoba w kraju sąsiadów Polski, lekarze toczyli walkę o życie do samego końca
  2. Martwisz się o swoją emeryturę? Fatalne informacje, eksperci nie mają wątpliwości
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Uciekał do rogu, chciał być niewidzialny. Niesamowite, jak jedno zdjęcie odmieniło los psa

Źródło: TVN24

Następny artykuł