Grypa. Domowy sposób zapobiegawczyPixabay.com/ Pexels

Przemokłeś podczas spaceru lub zwiedzania? Genialnie prosty trik naszych babć zdziała cuda bez środków z apteki

Grypa to choroba, którą łatwo złapać. Szczególnie jesienią, która właśnie się zaczęła. Podczas spacerów lub zwiedzania ciekawych atrakcji turystycznych może zaskoczyć deszcz. Kiedy przemokniemy, możemy się rozchorować. Jak tego uniknąć?

Grypa to choroba, której wszyscy starają się unikać jak ognia. Niestety, łatwo ją złapać w czasie jesiennej, deszczowej pory. Jest jednak pewien sposób, aby zapobiec tej chorobie. To metoda wielu naszych babć. Co trzeba zrobić?

Olbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicęOlbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicęCzytaj dalej

Grypa. Domowy sposób na chorobę

Według zwolenników domowych sposobów leczenia, kiedy czujemy, że grypa zaczyna nas brać, szybko trzeba reagować. Uważają, że trzeba to zrobić wygrzewając stopy w gorącej kąpieli. Do jej przygotowania potrzeba potrzebna będzie sól. Trzeba ją dodać do bardzo gorącej wody na następnie wymieszać. Po tym do płynu włożyć stopy. Trzeba to robić stopniowo, aby się nie poparzyć. Niektórzy zalecają dodanie do wody też łyżki musztardy. Ma to spotęgować efekt rozgrzania.

Podczas moczenie stóp powinno się okryć ramiona i plecy. Kiedy zdamy sobie sprawę, że woda robi się chłodniejsza, stopy trzeba wyjąć i dokładnie wytrzeć. Potem warto założyć grube skarpety, najlepiej bawełniane. Na koniec położyć się do łóżka i wyleżeć przeziębienie. Gdyby metoda nie poskutkowała za pierwszym razem, można ją powtórzyć na drugi dzień.

Dzisiaj grzeje: 1. Joanna Opozda zakasowała wszystkie inne celebrytki. Zdjęcie z Grecji zapiera dech, wygląda jak Afrodyta
2. Ciasto w 15 minut, niezwykły przepis i rewelacyjny smak. Efekt niesamowity przy oszczędności czasu i pracy
3. Żywioł był bezlitosny, uderzył z pełną mocą. Gigantyczne zniszczenia i ranni, dramatyczne informacje za granicy

Jednak nie wszyscy powinni korzystać z tej metody. Są dwie grupy osób, które powinny jej unikać. Pierwsza z nich to osoby z nadciśnieniem. Druga to dzieci, które są bardziej uczulone na bodźce i mogą się poparzyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bulwersujące wideo z monitoringu trafiło do sieci. Bez skrupułów porzucił owczarka niemieckiego, wkrótce pożałował
  2. "Hugo" słynny teleturniej Polsatu do dziś wzbudza skrajne emocje. Dodzwonienie się graniczyło z cudem
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Lojalny pies nie potrafił powstrzymać łez. Do ostatniej chwili nie wierzył w straszną prawdę o swoim właścicielu

Źródło: Interia

Następny artykuł