grecja lista z PolskąFot. Pixabay.com/Mariamichelle /zdjęcie poglądowe

Grecja podała specjalną listę 20 państw. Jest na niej Polska

Grecja stworzyła specjalną listę, na której znalazło się 20 państw. Wpisano na nią również Polskę, lecz co to w praktyce znaczy dla Polaków?

Grecja przygotowuje się do sezonu turystycznego. W obliczu pandemii będzie on wyjątkowy i w niczym nie będzie przypominał tych z poprzednich lat. Kraj ten zdecydował się opublikować spis 20 krajów, z których turyści będą mogli przyjechać. Okazuje się, że wśród nich znalazła się również Polska.

Niewyobrażalna tragedia w turystycznym raju w Europie. 23-latka nie miała szans, Niewyobrażalna tragedia w turystycznym raju w Europie. 23-latka nie miała szans, "było za późno"Czytaj dalej

Grecja przygotowała specjalną listę państw

Jak poinformował grecki rząd, na wakacje w tym kraju liczyć mogą podróżnicy z 20 krajów "o dobrych cechach epidemicznych". Taki wybór ma być względnie bezpieczny w obliczu pandemii koronawirusa. W tym spisie, oprócz Polski, jak podaje Greekreporter.com, znalazł się również Izrael, Chiny, Australia, Dania, Bułgaria, Rumunia, Północna Macedonia, Chorwacja, Słowacja, Cypr, Niemcy, Japonia, Norwegia, Austria, Serbia, Albania, Bośnia i Hercegowina, Węgry oraz Czechy.

Premier Kyriakos Micotakis ogłosił, że rozpoczęcie sezonu turystycznego w Grecji wyznaczone zostało na 15 czerwca. Już 29 maja ruszy natomiast turystyka krajowa. Do życia powrócą duże hotele całoroczne, kempingi oraz innego rodzaju obiekty noclegowe. Turyści z wymienionych krajów nie muszą przejmować się obowiązkowymi testami na obecność koronawirusa, muszą być jednak gotowi na to, że losowo mogą zostać poproszeni o poddanie się testowi.

Dzisiaj grzeje: 1. Ceny w Zakopanem to gruba przesada? Jak uważacie, oskubują turystów?
2. Magdalena Ogórek zabrała głos w sprawie swojej wypłaty. Przy okazji uderzyła w jednego z kandydatów

Jak pisze Wirtualna Polska, w ośrodkach wypoczynkowych i innych miejscach noclegowych konieczne będzie przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa oraz zasad higieny. Zapowiadany jest również zwiększony dostęp do opieki zdrowotnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna W. cierpiała na poważną chorobę? Słowa lekarza mogą rzucić nowe światło na sprawę mamy Madzi
  2. 22 maja to bardzo ważna data nie tylko dla zwierząt. Świętujecie razem z nimi?
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Oficjalnie. Wiemy, kiedy Łukasz Piszczek zakończy karierę. Jego gra w piłkę nie potrwa długo

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł