Grecja karyFot. Pixabay.com/Mariamichelle

Nawet 30 tysięcy euro kary dla turystów z nadwagą. Grecja wprowadza nowe przepisy

Grecja wprowadza przepisy, które mogą dotkliwie uderzyć po kieszeni wszystkich turystów, którzy zmagają się z nadwagą. Kary mogą wynosić nawet do 30 tysięcy euro.

Grecja każdego roku odwiedzana jest przez miliony turystów, którym często zdarza się zapominać o obowiązujących przepisać. Choć przybywając do obcego kraju mamy obowiązek znać obowiązujące prawo, wielu zdaje się zapominać o pewnych zasadach podczas urlopu. Wkrótce budżet podróżnika może to wyjątkowo dotkliwie odczuć, bo przewidywane kary są naprawdę wysokie.

Chwile grozy na pokładzie samolotu. Pasażer próbował dokonać szturmu na kokpit, zaatakował załogęChwile grozy na pokładzie samolotu. Pasażer próbował dokonać szturmu na kokpit, zaatakował załogęCzytaj dalej

Nowe przepisy wprowadzone zostały na wyspie Santorini, a ich złamanie może skutkować grzywną wynoszącą nawet 30 tysięcy euro grzywny. Obostrzenia dotyczą turystów z nadwagą, których waga przekracza 100 kg. Liczyć się muszą z tym wszyscy, którzy decydują się na jazdę na osiołku podczas letniego urlopu.

Przeciążone osły z Santorini

Wakacje na Santorini dla wielu jeszcze do niedawna wiązały się z przejażdżkami na osłach. W ubiegłym roku zdjęcia obciążonych do granic wytrzymałości zwierząt obiegły internet, wywołując głośną dyskusję na temat ich losu. Organizacje broniące praw zwierząt oraz obywatele z całego świata wznieśli krzyk w ich obronie, a rząd w odpowiedzi na to wprowadził maksymalną wagę turystów, którzy mogą w ten sposób podróżować, równą 100 kg.

Każdy powyżej tego limitu nie powinien wsiadać na osła, organizatorzy wycieczek jednak nie przestrzegali tych zapisów, bojąc się utraty zysków. Osły wciąż cierpiały, a w sprawie interweniował perkusista zespołu Mötley Crüe, który urodził się w Atenach, Tommy Lee. Napisał list otwarty do władz, w którym prosił o rozwiązanie problemu.

- Osły są zmuszone do noszenia ludzi kilka razy dziennie po 500 schodkach od portu do starego miasta Firy. Źle dopasowane siodła powodują rany, które często pozostają nieleczone. Zwierzęta nie mają ochrony przed palącym greckim słońcem i rzadko mają krótkie przerwy. Odmawia się im nawet jedzenia i wody. Prześladuje mnie wideo tych cierpiących zwierząt. Wiem, że macie moc, by powstrzymać te okrucieństwa i uczynić Santorini gościnnym zarówno dla turystów, jak i zwierząt - napisał Lee.

Grecja wprowadza nowe przepisy na Santorini

Jak się okazuje, list został odczytany i doczekał się reakcji władz. Odpowiedział na niego Makis Voridis, minister rozwoju obszarów wiejskich i żywności w Grecji. Jak wynika z jego pisma, na Santorini wprowadzone zostaną zaostrzenia kontroli oraz dużo surowsze kary dla osób z nadwagą, które podróżują na osłach.

- W przypadku naruszenia obowiązujących przepisów przestępcy będą podlegać surowym karom. Należy zauważyć, że przewidywana grzywna może wynosić nawet 30 tys. euro - mówi Voridis.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne wiadomości z Francji. Jedna osoba nie żyje, są ranni, sytuacja pogodowa wciąż jest fatalna
  2. Jedno z najmniejszych państw świata, w którym mieszkają tysiące milionerów. Bogactwo aż bije po oczach
  3. Cała plaża została zasypana tajemniczymi stworzeniami. Wyglądają bardzo nieprzyzwoicie, zdjęcia trafiły do sieci
  4. Niezwykłe miejsce, wygląda jak namalowane. Kanion Antylopy istnieje naprawdę i urzeka pięknem
  5. Zażarta walka ogromnej ośmiornicy z orłem. Niesamowite nagranie obiega sieć
  6. Boracay została okrzyknięta najpiękniejszą wyspą na świecie. Wielu nie wie nawet o jej istnieniu

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł