Grecja odnotowuje rekordy zakażeńFot. wikimedia.commons/ Squnxik/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

Dramatyczne wiadomości z Grecji. Sytuacja coraz gorsza

Grecja poinformowała o pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Turyści nadal mogą tam pojechać, chociaż ostatnie tygodnie przyniosły rekordy zakażeń. Konieczne będzie wprowadzenie kolejnych obostrzeń.

Grecja zaczyna planować kolejne tygodnie. Sytuacja epidemiczna zmusza kraj do ograniczenia swobody obywateli i turystów, których nie brakuje. Niedługo rozpocznie się rok szkolny, a władze alarmują - padł kolejny rekord dobowej liczby zakażeń. W czwartek liczba nowych przypadków wyniosła już 372, czyli najwięcej od początku epidemii w tym kraju.

Dramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbDramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbCzytaj dalej

Grecja: padł kolejny rekord

Łączna liczba zachorowań w Grecji zwiększyła się do 12 452 przypadków. Jak podała agencja Xinhua, poprzedni rekord dobowy padł zaledwie trzy tygodnie wcześniej. Wtedy było to 293 przypadki. Do 297 osób wzrósł bilans ofiar COVID-19, a tylko w ciągu ostatniej doby zmarły 4 osoby. 49 pacjentów znajduje się na oddziale intensywnej terapii, to o 3 więcej niż 24 godziny temu.

Ostatnie zachorowania są związane głównie z ogniskiem koronawirusa w zakładzie przetwórstwa żywności na północy kraju (114 osób) oraz w Atenach (133 osoby). Problemem jest także przeludniony obóz dla uchodźców na wyspie Lesbos, gdzie zachorowało co najmniej 35 osób. W środę doszło tam do pożaru, o czym pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy
2. Lekcje religii coraz częściej znikają z planu lekcji dzieci. Skąd decyzja rodziców o wypisaniu dzieci ze szkolnej katechezy?

Władze kraju zapowiedziały, że nie planują zmian w edukacji w związku ze zwiększającą się liczbą przypadków. Już niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny, a dzieci pójdą do szkół. Nic nie zapowiada kolejnego lock downu, który na wiosnę dawał się we znaki mieszkańcom. Wszelki restrykcje wprowadzane jeszcze w czasie sezonu turystycznego mają charakter lokalny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach
  2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Labrador zaczął ciężko dyszeć. Przeczuwał, że od katastrofy dzielą sekundy. Niewiarygodne nagranie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł