Grecja. Złamano zasady lockdownuPixabay.com/Mariamichelle /zdjęcie poglądowe

Tłumy na plaży i spacerach mimo lockdownu. Policja w akcji, wiadomości z Grecji

Grecja jest niesamowicie piękna, szczególnie kiedy jest ciepła i słoneczna pogoda. Taka właśnie rozpieszcza mieszkańców w ostatnim czasie, więc tłumy wyszły na spacer. Wszyscy zapomnieli jednak o fakcie, że w kraju obowiązuje lockdown. Policja miałapełne ręce roboty.

Grecja jest jednym z państw, które nadal walczą z pandemią koronawirusa, narzucając rygorystyczne obostrzenia. Ostatnio zostały one złamane z powodu słonecznej pogody. Grecy tłumnie wyszli na plaże.

Wyszli na plażę w Grecji i złamali prawo

Kiedy część Europy walczyła z potężnymi opadami śniegu, Grecy w weekend cieszyli się upalną pogodą. Postanowili wykorzystać tak dobre warunki o tej porze roku i wyjść na plaże. Niestety, nie jest to dozwolone. W kraju obowiązuje lockdown.

Za złamanie zasad kwarantanny w Grecji grozi duży mandat. Z tego powodu w ostatni weekend grecka policja miała bardzo dużo pracy, ponieważ plaże wypełniły się tłumami ludzi. Co ciekawe, Grecy zdecydowali się nie tylko na opalanie, ale też na kąpiel w morzu.

Setki osób dostały mandaty za złamanie zakazu zgromadzeń i nienoszenie maseczki. Prypomnijmy, że obecnie w Grecji nie można organizować zgromadzeń. Konieczne jest stosowanie się do dystansu społecznego.

Media podały najgorszą wiadomość, niestety nie żyje. Tragedia na zagranicznej plażyMedia podały najgorszą wiadomość, niestety nie żyje. Tragedia na zagranicznej plażyCzytaj dalej

Trzeba jednak zaznaczyć, że pogoda w Grecji faktycznie była idealna na wyjście na plażę. Termometry w Atenach pokazywały 23 stopnie Celsjusza, a w najgorętszym miejscu miasta można było odczuć nawet 31 stopni.

To rzadko spotykane zjawisko w grudniu nawet na południu Europy. W ciągu ostatnich 50 lat wydarzyło się to zaledwie dwa razy - 1987 roku oraz w 2010 roku. Tak wysoka temperatura spowodowana była masami powietrza, które przyszły do Grecji znad Afryki.Więcej o pogodzie w Europie pisaliśmy tutaj.

Obrazy Turysci.pl

Grecka plaża, fot. Pixabay.com/radica_vuckova

Miejsce, które zachwyca turystów

Grecja to kraj, który z pewnością warto odwiedzić, kiedy pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Miejsce to słynie nie tylko z gorących plaż. To fundament europejskiej filozofii, sztuki, a także nauki. Trzeba jednak przyznać, że najczęściej przyjeżdżają tam wczasowicze.

Dla miłośników ciekawostek kulturowych, Hellada notuje największy odsetek rozwodów w całej Unii Europejskiej. Specjalnie dla singli ciekawą opcją wakacyjną jest rejs z Saloników na Peloponez. Wiatr, żagle i morska bryza zachwyci każdego.

Dla seniorów z kolei Grecja proponuje mityczną Itakę. Niepozorna wyspa na Morzu Jońskim znana z mitologii jest popularnym kurortem, w którym mieszkańcy żyją średnio o 10 lat dłużej, niż rówieśnicy w kontynentalnej części kraju.

Niezależnie czy planujecie wyjazd w pojedynkę, czy już na stare lata, Grecja zawsze ugości turystów całym spektrum niespodzianek. Więcej o atrakcjach w tym kraju można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Radio Zet, Onet

Następny artykuł