Grecja nowym domem MłynarskiejFot. instagram.com/@mlynarskapaulina

Polska dziennikarka spakowała walizki i przeprowadziła się do Grecji. Fani wciąż nie dowierzają

Grecja często staje się wakacyjnym celem Polaków. Niektórym tak bardzo podobają się ciepłe wyspy, że przeprowadzają się tam na stałe.

Grecja stała się domem dla polskiej dziennikarki, która zakochała się w tym kraju już jako mała dziewczynka. Po wielu latach spełniła swoje marzenie i kupiła dom na Krecie. Nie piękne widoki czy ciekawa kultura przesądziły o takiej decyzji, lecz przysmak, którego na próżno możemy szukać w Polsce. Paulina Młynarska podzieliła się swoją historią.

TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeTVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Grecja oferuje antyczne przysmaki

Dziennikarka już nie raz zmieniała miejsce zamieszkania. Przeprowadzki są jej dobrze znane i do na duże odległości. Mieszkała już m.in. w Warszawie, Paryżu i Kościelisku. O tym, że kiedyś zamieszka w Grecji, wiedziała od dzieciństwa. Dwa lata temu kupiła dom na Krecie w małej wiosce nieopodal Chanii i jest zachwycona. Grecja zachwyciła także Kasię Skrzynecką.

– Kiedy miałam 6 lat, pojechaliśmy całą rodziną do Grecji. Przeżyłam wtedy taki zachwyt wszystkim, że do dziś to pamiętam. Ale to chwila, w której po raz pierwszy poczęstowano mnie lukumades – małymi pączusiami na gorąco, polanymi miodem i posypanymi cynamonem, zadecydowała o tym, że postanowiłam kiedyś tu zamieszkać. I dopięłam swego! Dziś w Chanii, zaprosiłam siebie na tę pychotę. Wewnętrzne dziecko dopieszczone – napisała na Instagramie Paulina Młynarska pod zdjęciem z greckimi pączkami.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
2. Jarosław Kaczyński chciał zataić pewne fakty? Zatrważające sekrety, o których nikt nie wiedział

Lukumades to kulki wyrabianie z ciasta drożdżowego, które są zbliżone w smaku do polskich pączków. Grecki przepis nie przewiduje jednak nadzienia. Zamiast tego oblewa się je miodem, a także posypuje cynamonem i pokruszonymi orzechami włoskimi lub sezamem. O lukumades wspominano już w antycznej literaturze greckiej, a przepis niewiele się zmienił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Steve Irwin zginął od ciosu płaszczki w serce. Dziś 14 rocznica jego śmieci
  2. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  3. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
  4. Nie żyje popularna dziennikarka. Miała 35 lat. Dramat
  5. Zmienili przepisy. Poszła na zajęcia do szkoły. Konsekwencje są porażające
  6. Kot odpoczywał, nagle rzuciły się na niego 2 pitbulle. Właścicielka była bezsilna, choć próbowała

Źródło: Onet

Następny artykuł