Grecja inaczej.Fot. pikist.com/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Byliście w Grecji? Kraj idealny na wakacje

Grecja jest krajem rokrocznie kuszącym urlopowiczów sprawdzoną pogodą, kultowymi zabytkami, a także kulturą, która inspirowała niejedną ekipę filmową (patrz: Moje wielkie greckie wesele z 2002 roku). Choć w tych kategoriach z Helladą mogą konkurować tylko Włochy (patrz: wszelkie odsłony Mamma Mia), Grecja zachęca również mniej oczywistymi smaczkami.

Grecja, czyli fundament europejskiej filozofii, sztuki, nauki, a przynajmniej od zawsze kuszący kierunek turystyczny, nawet w tym roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Covid zdaje się omijać okolice Aten, a przede wszystkim egejskie wyspy, co sprawia, że urlopowicze coraz pewniej stawiają na nieco bliższe południe.

TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobićTVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobićCzytaj dalej

Grecja - co oprócz Aten i Krety?

Pomimo sugestii najpopularniejszych przewodników, Grecja to nie tylko stołeczne Ateny lub kurorty na wyspach. Dla miłośników (choć w tym kontekście lepiej użyć wyrażenia “amatorów") ciekawostek kulturowych, Hellada notuje największy odsetek rozwodów w całej Unii Europejskiej. Specjalnie dla singli ciekawą opcją wakacyjną jest rejs z Saloników na Peloponez. Wiatr, żagle i morska bryza - idealny wariant dla żądnych wrażeń (oczywiście tych turystycznych).

Dla seniorów z kolei Grecja proponuje mityczną Itakę. Gdy Odyseusz płynął w rodzinne strony, najpewniej nie spodziewał się, że kilkanaście stuleci później, niepozorna wyspa na Morzu Jońskim będzie znana jako kurort, w którym mieszkańcy żyją średnio o 10 lat dłużej, niż rówieśnicy w kontynentalnej części kraju. Dlaczego? Tego nikt nie wie - może jest to pretekst do z jednej strony - wyjątkowego wyjazdu, a z drugiej - zgłębienia tajemnic długowieczności?

Dzisiaj grzeje: 1. Ryanair wysłał pilny list do Morawieckiego. Są oburzeni, będzie skandal?
2. Małgorzata Rozenek-Majdan straciła pracę przez koleżankę z Dzień dobry TVN? Zaskakujące doniesienia

Niezależnie czy planujecie wyjazd w pojedynkę, czy już na stare lata, Grecja zawsze ugości turystów całym spektrum niespodzianek. A może zahaczyliście już o Helladę? Dajcie znać w komentarzach!

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarny sportowiec. Przed śmiercią wykryto u niego COVID-19
  2. Naukowcy ogłaszają przełom. Sztuczna skóra doskonała tak samo, jak prawdziwa
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Golden retriever za nic nie chce opuścić parku. Właściciele nagrali genialny protest

Źródło: poznajnieznane.pl

Następny artykuł