Granice Chin otwarte. Wprowadzają wizy dla USAflickr.com/ Nicolò Lazzati

Przełomowa decyzja Chin, chodzi o restrykcje. Konsekwencje mogą być okropne

Granice Chin otworzyły się po epidemii koronawirusa, jednak nie każdemu uda się wjechać do kraju. Wobec mieszkańców światowego mocarstwa zostały wprowadzone ograniczenia. Konsekwencje mogą być bardzo negatywne.

Granice zostały otwarte, jednak nie każdy będzie miał łatwy przyjazd do Chin. Jak podało chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, państwo nałoży restrykcje na Stany Zjednoczone. Chodzi o ograniczenia wizowe. Powodem tej decyzji ma być "wykazanie złej postawy" wobec sytuacji w Hongkongu.

Dwie dziewczynki nie żyją, odpoczywały latem na hamaku. Rodzice ostrzegająDwie dziewczynki nie żyją, odpoczywały latem na hamaku. Rodzice ostrzegająCzytaj dalej

Granice Chin otwarte, ale nie dla wszystkich

- Podejmowane przez USA próby powstrzymania Chin przed wprowadzeniem prawa o bezpieczeństwie państwowym w Hongkongu przy pomocy tak zwanych sankcji nigdy nie odniosą skutku - powiedział rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian podczas rutynowego briefingu w Pekinie. - Chiny zdecydowały się wprowadzić restrykcje wizowe wobec Amerykanów, którzy "wykazali złą postawę" w sprawach związanych z Hongkongiem - dodał.

Słowa te były reakcją na wypowiedź sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który zapowiedział restrykcje wizowe wobec chińskich urzędników. Powodem miały być działania chińskich władz, które według Amerykanów ograniczają swobody obywatelskie w Hongkongu. Ograniczenia mają obejmować aktualnych oraz byłych urzędników Komunistycznej Partii Chin (KPCh). Zostali oni uznani za "odpowiedzialnych lub współodpowiedzialnych za podważanie wysokiego stopnia autonomii Hongkongu". Nie padły jednak nazwiska.

Dzisiaj grzeje: 1. Renata spędziła urlop nad polskim morzem. Teściowa zamieniła jej wakacje w koszmar
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Możliwe konsekwencje

Sytuacja jest niepokojąca. Wydarzenia w Hongkongu przyczyniły się do pogorszenia relacji między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Co więcej, nie zapowiada się na polepszenie sytuacji. Może to grozić konfliktem, który mogą odczuć przede wszystkim Chińczycy mieszkający w niezależnym Hongkongu. Może to się odbić na gospodarce, czy innych segmentach życia. Więcej o konflikcie w Hongkongu można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
  2. Jest fatalnie. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł