granice finlandiaFot. pixabay.com/Hans

Otwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzję

Granice kolejnego kraju zostaną otwarte, podjęto ostateczną decyzję. Niestety, jak wynika z informacji przekazywanych przez Radio ZET, Polacy mogą przeżyć wielkie rozczarowanie. Niestety nie zostaniemy wpuszczeni.

Granice wielu krajów zostały zamknięte w czasie pandemii koronawirusa. Takie działania miały sprawić, że choroba nie zacznie się jeszcze bardziej rozprzestrzeniać. Choć zbliżający się sezon wakacyjny sprawił, że państwa stopniowo znoszą ograniczenia, wciąż dbają o to, by sytuacja epidemiczna się nie pogorszyła. Z tego powodu jeden z europejskich krajów zdecydował się otworzyć swojego granice dla turystów, ale nie wszystkich.

Rząd nie spodziewał się tak dużego wzrostu. Polska przekroczyła kolejną granicę. Dane są zatrważająceRząd nie spodziewał się tak dużego wzrostu. Polska przekroczyła kolejną granicę. Dane są zatrważająceCzytaj dalej

Finlandia otwiera granice. Polacy na razie nie wjadą

Kraje Unii Europejskiej postanowiły wzajemnie otworzyć granice wewnętrzne, by powoli wyciągać z kryzysu swoje branże turystyczne. Podobnie postąpiła Polska, część państw jednak długo zwlekała. Ostatecznie na takie rozwiązanie zdecydowała się również Finlandia, tam jednak warunki są bardzo surowe.

- Finlandia otwiera granice dla turystów z krajów o niskiej liczbie zakażeń koronawirusem. Wśród nich nie ma Polski. Od 13 lipca nie będzie obowiązkowej kwarantanny dla osób z państw, gdzie liczba infekcji nie przekracza 8 przypadków na 100 tys. mieszkańców przez 2 tygodnie - podało na Twitterze Radio ZET.

Dzisiaj grzeje: 1. Znoszą zakaz, wielkie zmiany zatwierdzone. Wiadomość, na którą czekało tysiące Polaków
2. Maseczki koniecznie znów na twarzy, choć Polacy stawiają opór. Do kontroli ma włączyć się nawet policja

Niestety to nie jedyny kraj, który ostrożnie podchodzi do otwierania granic z Polską. Niedawno pisaliśmy o Łotwie oraz Estonii, w których przywrócono 14-dniową kwarantannę dla turystów z naszego kraju. Decyzje takie są trudne, wynikają jednak z sytuacji epidemicznej, która w Polsce jest dynamiczna.

granice finlandia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzie
  2. Bardzo niepokojące doniesienia, służby mają pełne ręce roboty. W całym kraju sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Pitbull zerwał się w nocy i zaczął drapać w drzwi. Kiedy właściciel je otworzył, zamarł

Źródło: Twitter Radio ZET

Następny artykuł