Granice Włoch wkrótce zostaną otwarte dla turystówFot. Unsplash.com/Toa Heftiba

Otwierają granice dla turystów. Ryzyko jest konieczne, twierdzi premier

Granice większości krajów zostały zamknięte z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mimo że epidemia jeszcze nie wygasła, kolejne państwa decydują się na przywrócenie międzynarodowego przepływu ludności.

Granice wciąż pozostają zamknięte, a ich przekraczanie w większości przypadków wiąże się z koniecznością poddania się dwutygodniowej kwarantannie. Ale kolejne kraje ogłaszają już terminy zniesienia tych ograniczeń. Ostatnio dołączyły do nich Włochy, które jeszcze niedawno były epicentrum epidemii w Europie.

Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanieZamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Granice Włoch wkrótce zostaną otwarte

Premier Giuseppe Conte poinformował, że jego kraj otworzy się dla turystów 3 czerwca. Na początek granice będą mogli przekraczać obywatele krajów ze strefy Schengen oraz Szwajcarii i Monako. Trzy miesiące po wprowadzeniu obostrzeń Włosi – jak twierdzą politycy – zapanowali nad rozprzestrzenianiem się groźnego drobnoustroju. Właśnie dlatego rząd postanowił na stopniowe znoszenie restrykcji.

Na początku maja otwarte zostały parki, a 18 maja także lokale gastronomiczne. Włosi mogą już także przemieszczać się po kraju w obrębie regionów, a na 25 maja zaplanowano otwarcie obiektów sportowych. Najważniejszy etap, przynajmniej dla branży turystycznej, jest jednak dopiero przed nimi.

Istotna zmiana zasad będzie polegała m.in. na tym, że od 3 czerwca turyści przekraczający włoską granicę nie będą musieli się poddawać 14-dniowej kwarantannie.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało
2. Jutro wchodzi ważny zakaz, dotknie ponad 100 tys. punktów sprzedaży. Już jest sposób, jak go obejść

Premier podkreśla, że otwarcie granic niesie za sobą ryzyko wystąpienia drugiej fali zachorowań, ale – jak twierdzi – trzeba je ponieść, by gospodarka mogła ruszyć po kilkumiesięcznym zastoju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia wywieźli nastolatkę do lasu, bili i gwałcili. Na wszystko patrzyła ich matka
  2. Kotka utkwiła w pokrywie silnika. Wzruszające zakończenie historii z udziałem mundurowych
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu

Źródło: wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł