granice wciąż są zamknięteFot. unsplash.com/@suganth

Jest decyzja polskiego rządu. Pomogą obcokrajowcom, mogą przejechać przez nasz kraj

Granice zostały zamknięte, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nie tylko Polacy mają problem z powrotem do domu. W naszym kraju pozostało wielu obywateli innych państw, którzy nie mogą wyjechać z powodu braku połączeń.

Granice pozostaną zamknięte jeszcze przez długi, czas uniemożliwiając powrót do domu wielu turystom. Dla Polaków ruszyła akcja #LotDoDomu, dzięki czemu mogą powrócić, kupując bilet na specjalne loty czarterowe, które mają bliskie terminy. Obcokrajowcy w naszym kraju zwrócili się z prośbą o umożliwienie opuszczenia terytorium Polski i pomoc w dotarciu do domów. Premier Mateusz Morawiecki stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.

Wuhan skrywa ciekawostki, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemiaWuhan skrywa ciekawostki, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemiaCzytaj dalej

Granice będzie można przekroczyć na specjalnych warunkach

Rząd zadeklarował pomoc w przewiezieniu obywateli Litwy i Ukrainy przez Polskę. Cały czas współpracuje z władzami sąsiednich krajów i szuka możliwości bezpiecznego przeprowadzenia tych operacji. Polska dąży do porozumienia z sąsiadami, by ich obywatele mogli przejechać przez kraj na zasadzie korytarza sanitarnego. Był on zastosowany na lotniskach, gdzie lądowały m.in. samoloty z Wuhan. Wszyscy pasażerowie przechodzili proste badania mające na celu wykrycie objawów koronawirusa.

Minister Jacek Czaputowicz przekazał informację, że placówki dyplomatyczne pracują w trybie nadzwyczajnym, stale wysyłając raporty. Polska stała się wzorem dla wielu państw, które nie radzą sobie w obecnej sytuacji. Działania naszych służb świadczą o dobrym przygotowaniu do sytuacji kryzysowej, w jakiej się znaleźliśmy.

Dzisiaj grzeje: 1. Świetne informacje o zakażonej, 74-letniej Polce. Dostała specjalną mieszankę leków
2. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób obcokrajowcy wydostaną się z Polski. Rząd nie nawiązał jeszcze do tej kwestii, skupiając się na transferze osób np. z Niemiec na Ukrainę. Kancelaria premiera zamieściła wpis na portalu społecznościowym, deklarując gotowość do działania, jeśli rządy państw sąsiednich wyrażą chęć ściągnięcia swoich obywateli z pomocą Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł