granice Danii zamknięteFot. Pixabay.com/Hans

Granice zamknięte na miesiąc. Kolejny kraj z Europy podjął decyzję

Granice kolejnego, europejskiego kraju, zostają zamknięte dla obywateli obcych państw. Taka sytuacja obowiązywać ma co najmniej miesiąc.

Granice wielu krajów europejskich zostały w ostatnich dniach zamknięte lub wprowadzono na nich szczególne obostrzenia. Dotyczyć one mogą turystów z zagranicy, obcokrajowców, a często nawet obywatele danych krajów muszą przejść kwarantannę po przylocie, jak ma to miejsce obecnie w Polsce. Wczoraj nasz kraj ogłosił zamknięcie granic, a niedługo później podobne działania wprowadził jeszcze jeden, europejski kraj - Dania.

Polacy uwięzieni za granicą, bójki o bilety do Polski. Dramatyczna sytuacja na lotniskachPolacy uwięzieni za granicą, bójki o bilety do Polski. Dramatyczna sytuacja na lotniskachCzytaj dalej

Dania zamyka swoje granice

Jak przekazuje Rzeczpospolita, do Danii nie wjadą wszyscy cudzoziemcy, którzy nie wykażą uzasadnionego powodu, by zgodę otrzymać. Wciąż wjeżdżać będą mogli obywatele tego państwa oraz osoby innej narodowości, które jednak udowodnią, że pracują na stałe na terenie Danii.

Ograniczenia mają trwać co najmniej miesiąc, nie ma to nieść za sobą jednak negatywnego wpływu na transport towarów. To już kolejna decyzja, która ma wpłynąć na zablokowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W czwartek zadecydowano już o zamknięciu duńskich uniwersytetów oraz szkół.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska zamyka granice dla cudzoziemców. Premier potwierdził
2. Zakaz podlewania ogrodów coraz częstszy. Czy trzeba się do niego stosować?

Do tej pory w Danii odnotowano ponad 800 przypadków zakażenia koronawirusem. Mimo tak wysokiej liczby, nie ma tam żadnych ofiar śmiertelnych. Pracownicy sektora publicznego zostali odesłani do domów, o ile ich praca nie musiała być pilnie wykonana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości
  2. Chłopiec zobaczył swojego zaginionego mopsa. Reakcja dziecka wyciska łzy z oczu
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Anna Lewandowska wzruszyła fanów. Pokazała szczególne zdjęcie małej Laury. Uwagę zwraca jeden szczegół (FOTO)

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł