granice polski przedłużenie kontroliTurysci.pl

Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli

Granice w Polsce pozostają zamknięte już od dłuższego czasu, obowiązują też na nich specjalne ograniczenia. Teraz pojawiła się nowa wiadomość, która rozwścieczy wielu Polaków.

Granice wielu krajów w Polsce zostały w czasie pandemii koronawirusa zamknięte. Ruch turystyczny został praktycznie wstrzymany, nie kursują również samoloty na trasach międzynarodowych. Teraz okazuje się, że niestety nie ma dobrych wiadomości dla Polaków - kontrola na naszych granicach została przedłużona i to aż o miesiąc.

Ostrzeżenia dla większości Polski. 9 województw, mieszkańcy muszą uważaćOstrzeżenia dla większości Polski. 9 województw, mieszkańcy muszą uważaćCzytaj dalej

Granice Polski nadal z kontrolami. Przedłużono termin

Jak czytamy na stronie GOV.pl, Polska przedłuża kontrole graniczne aż o 30 dni, czyli do 12 czerwca 2020 roku. Mariusz Kamiński, sprawujący funkcję szefa MSWiA podpisał już w tej sprawie nowelizację rozporządzenia.

- W związku ze stale utrzymującym się zagrożeniem koronawirusem, Polska skorzystała obecnie z art. 25 ust. 1 kodeksu granicznego Schengen. Zgodnie z tym przepisem w przypadku zaistnienia poważnego zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa wewnętrznego państwo członkowskie może wyjątkowo przywrócić kontrolę graniczną na granicach wewnętrznych, na ograniczony okres nieprzekraczający 30 dni lub na okres przewidywalnego istnienia tego poważnego zagrożenia, jeśli przekracza on 30 dni - podaje MSWiA.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmiany dotyczące urlopów i pracy zdalnej. Tarcza 4.0 nie spodoba się większości Polaków
2. Minister zdrowia ostrzega, że niewykluczone jest ponowne zamknięcie niektórych usług. Być może już w lipcu

Taki ruch sprawia, że granicę będą mogły przekroczyć tylko określone osoby i w wyznaczonych do tego miejscach. Specjalne kontrole prowadzone będą również na lotniskach oraz w portach morskich. Decyzja ta jest wywołana stałym zagrożeniem koronawirusem. Ograniczony pozostaje również wjazd do Polski dla cudzoziemców, możliwe jest za to nadal przekraczanie granicy dla mieszkańców stref przygranicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekord
  2. Ogromny kot pojawił się w schronisku. Wolontariusze przecierali oczy na jego widok
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Smutna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Jarosław Sochacki, miał zaledwie 48 lat

Źródło: GOV

Następny artykuł