granice europy zamknięteFot. Google Maps

Wszystkie granice zostaną zamknięte na jeszcze dłużej? Padła ważna data w Europie

Granice w Europie mogą pozostać zamknięte na jeszcze dłużej, niż wielu myślało. Padła ważna data, która nie napawa optymizmem.

Granice większości krajów pozostają zamknięte od chwili wybuchu pandemii. Przepływ ludności został zatrzymany, co odbiło się bardzo boleśnie również na gospodarce. Ucierpiała turystyka, zatrzymane zostały również wyjazdy służbowe czy zwykłe odwiedziny u bliskich. Wielu nie może się już doczekać wyjazdu, niestety najnowsze wiadomości wskazują na to, że zbyt szybko może do niego nie dojść.

Wuhan ujawniło nowe dane. Spełnia się czarny scenariusz?Wuhan ujawniło nowe dane. Spełnia się czarny scenariusz?Czytaj dalej

Granice w Europie pozostaną zamknięte na dłużej?

Komisja Europejska postanowiła zabrać głos ws. zamknięcia granic przez kraje UE. Zaapelowano do wszystkich państw członkowskich oraz stowarzyszonych w ramach Schengen o nieotwieranie przejazdów jeszcze przez najbliższy miesiąc, do 15 czerwca.

- Podczas gdy niektóre państwa stowarzyszone z UE i Schengen podejmują wstępne kroki w celu złagodzenia środków walki z rozprzestrzenianiem się pandemii, sytuacja jest niestabilna zarówno w Europie, jak i na całym świecie - uzasadniła KE.

Apel o przedłużenie zamknięcia granic wystosowano w piątek podczas wideokonferencji, w której udział brali ministrowie spraw wewnętrznych oraz unijny komisarz Ylvy Johansson. Polskę reprezentował Bartosz Grodecki, wiceszef MSWiA - przekazał informację o wytycznych na swoim Twitterze.

Zdaniem KE znoszenie ograniczeń dotyczących podróżowania oraz turystyki, a także otwierania granic, odbywać się powinno stopniowo. Podkreślono istotę skoordynowanych działań.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski zdradził, na jakim etapie pandemii jest Polska. Jego słowa zadziwiają
2. Prawo jazdy stracisz za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

- Naszym pierwszym celem jest przywrócenie normalnego funkcjonowania strefy Schengen, w której odbywa się swobodny przepływ osób, tak szybko jak sytuacja w obszarze zdrowia na to pozwoli - mówiła Johansson, cytowana w komunikacie KE.

granice europy zamknięte

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie
  2. Znalazł małego pudla w krzakach. Kiedy zabrał go weterynarza, zdębiał po usłyszeniu diagnozy
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Brat Otylii Jędrzejczak umierał na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serce

Źródło: RMF24

Następny artykuł