granice kiedy otworzą EmilewiczFot. Pixabay.com/Robfoto

Gorzkie słowa o zamkniętych, polskich granicach. Emilewicz zabrała głos

Granice Polski nadal pozostają zamknięte, choć turyści czekają już na wielkie otwarcie. Teraz głos w tej sprawie zabrała Jadwiga Emilewicz, jednak jej słowa są wyjątkowo gorzkie i nie spodobają się wielu Polakom.

Granice naszego kraju zostały zamknięte, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Podobną decyzję podjęło wiele krajów na całym świecie, powoli jednak rozpoczyna się rozmrażanie gospodarek. Unia Europejska naciska na otwarcie granic wewnętrznych, Polska jednak wciąż się waha, choć na tę decyzję zdecydowało się już wielu naszych sąsiadów. Teraz głos w tej sprawie zabrała wicepremier, Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier zabrała głos ws. ponownego zamrożenia gospodarki. Ważna wiadomość dla PolakówWicepremier zabrała głos ws. ponownego zamrożenia gospodarki. Ważna wiadomość dla PolakówCzytaj dalej

Kiedy granice Polski zostaną otwarte?

Wicepremier Jadwiga Emilewicz była gościem w programie "Graffiti" Polsat News. Została tam zapytana oczywiście o jedną z najbardziej wyczekiwanych zmian w przywracaniu gospodarki przed wakacjami, a więc otwarcie granic. Niestety polityk bardzo gorzko skwitowała tę możliwość, okazuje się, że nie ma na dziś żadnych decyzji - nawet wstępnych.

- Słyszymy o otwieraniu granic Europy od połowy czerwca, mamy otwieranie granic w regionach. Rozmawiamy o tym, patrzymy na to, co dzieje się w Europie. Decyzje będą podejmowane po analizach Ministerstwa Zdrowia i MSWiA - skomentowała Emilewicz.

Pocieszeniem mogą być jej dalsze słowa, dotyczące jednak wyłącznie krajów sąsiadujących z Polską.

- (...) Zwłaszcza w przypadku państw sąsiedzkich: jeśli tam poziom zachorowań jest niewysokich i epidemia jest opanowana, to skłonność do otwarcia granic jest większa - skwitowała.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskie Malediwy, cudowne jezioro w Polsce. Tysiące osób je kocha
2. Skończą się żarty ze zdalnego nauczania. Najniższa kara od 1 tys. zł, ale zapłacić można nawet 3 tys. zł

Wstępne doniesienia mediów podają, że w połowie czerwca lub początkiem lipca granice zostaną otwarte. Są to jednak niepotwierdzone informacje, a zakaz lotów międzynarodowych przedłużony został na razie do 16 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy lokator w domu Lewandowskich? Zdjęcie wzbudziło falę domysłów (FOTO)
  2. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  3. Porażające zdarzenie w samym środku Polski. Były wielkości jajek, są zdjęcia
  4. Obostrzenia dla Polaków aż do jesieni? Słowa Szumowskiego wielu się nie spodobają
  5. Byliście w Karpaczu? Idealny kierunek na lato i zimę
  6. Anna i Robert Lewandowscy mają psa? Na Instagrama trafiły zdjęcia uroczego czworonoga

Źródło: Polsat News

Następny artykuł