Granice na wakacje ponownie zamknięte?Fot. YouTube.com/Janusz Jaskółka

Rzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejsca

Granice w tym roku są tematem dzielącym zarówno władze, jak i samych turystów. O krajach, które zdaniem ministerstwa są szczególnie naznaczone ryzykiem epidemiologicznym, mówił rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz.

Granice uchodzą za jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów w branży turystycznej, a teraz dyskusję o bezpieczeństwie w sezonie podsycił sam rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Zdaniem przedstawiciela MZ-u, Polacy powinni zachować szczególną “ostrożność” przed podjęciem decyzji o wyjeździe. Podał także regiony, które mogą być wyjątkowo niestabilne pod względem epidemiologicznym.

Samolot rozbił się przed supermarketem. Na miejscu są służby. Wiadomości ze świataSamolot rozbił się przed supermarketem. Na miejscu są służby. Wiadomości ze świataCzytaj dalej

Granice ponownie dzielą. MZ o wakacjach w Europie

Jak podają dziennikarze Polsat News, granice w opinii Ministerstwa Zdrowia powinny być przedmiotem szczególnej analizy przede wszystkim ze strony samych turystów. Na poniedziałkowej (3 sierpnia) konferencji prasowej rzecznik Andrusiewicz “radziłby” pewną ostrożność przed planowaniem wakacji poza Polską. Podał również dwa najbardziej, zdaniem MZ-u, newralgiczne regiony na kontynencie.

- Radziłbym ostrożność w planowaniu wakacji poza granicami Polski, szczególnie w tych regionach, w których obserwujemy wzrosty zakażeń koronawirusem, czyli np. Hiszpania lub Bałkany [...] Niestety, na Bałkanach też obserwujemy wzrosty. Trudno wymienić jeden kraj, teraz mamy zablokowane loty do Czarnogóry i np. do Luksemburga - mówił cytowany przez Polsat News rzecznik resortu zdrowia.

Resort zdrowia o wakacjach. Granice znowu zamknięte?

Co ważne, rzecznik Andrusiewicz podkreślał, że w sytuacji, gdyby granice ponownie były zamknięte, turyści byliby poinformowani o tym fakcie odpowiednio wcześniej. Jak już wiadomo, Ministerstwo Zdrowia dopuszcza możliwość przywrócenia obowiązkowej kwarantanny dla powracających do kraju, jednak nie było wcześniej mowy o tak inwazyjnych rozwiązaniach, jak te przedstawiane przez rzecznika MZ-u.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzisz podobny znak obok swoich drzwi? Uwaga, policja ostrzega, możesz być w poważnym niebezpieczeństwie
2. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy

3. Koniec pobłażania, wydano kontrowersyjny komunikat. Nie wejdziesz już do sklepu na dotychczasowych zasadach

- Na pewno nie uwięzimy turystów z dnia na dzień w Chorwacji czy w Hiszpanii, ta decyzja będzie z wyprzedzeniem, tak, żeby każdy mógł poradzić sobie ze swoją sytuacją i odpowiednio przygotować się do czasu, aż ta kwarantanna zacznie obowiązywać - wyjaśniał cytowany przez Polsat News Andrusiewicz.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorsze informacje. Niestety nie żyje, śmierć przyszła niespodziewanie
  2. Żona Grzegorza Krychowiaka znów powaliła nas urodą. Jej dekolt przykuł uwagę tysięcy mężczyzn, co za piękność (FOTO)
  3. Smutne, niespodziewane sceny w Wiadomościach TVP. Do akcji ruszają dziennikarze Tadeusza Rydzyka, będą chronić przed LGBT
  4. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  5. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  6. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  7. Porzucili niepełnosprawnego psa dwa razy w ciągu tego samego dnia. Dramatyczne nagranie, jak mogli?

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł