Granica polskiego sąsiada otworzonaPixabay.com/Peggy_Marco

Nareszcie. Sąsiad Polski otworzył granicę. Turyści długo czekali na decyzję

Granica jednego z państw w Europie została otwarta. Chodzi o kraj, który jest sąsiadem naszego kraju, a więc Polacy mogą się ucieszyć. Ograniczenia pojawiły się jakiś czas temu, a teraz zostały zniesione. O jakim kraju mowa?

Granica jednego z polskich sąsiadów została otworzona. To dobra wiadomość dla niektórych mieszkańców naszego kraju, ponieważ część z nich właśnie stamtąd pochodzi. Zakaz obowiązywał od 28 sierpnia, czyli miesiąc. Do którego kraju można już pojechać?

Polska trafiła na czerwoną listę w kolejnym kraju. Sytuacja jest niepokojącaPolska trafiła na czerwoną listę w kolejnym kraju. Sytuacja jest niepokojącaCzytaj dalej

Granica polskiego sąsiada została otwarta

Jak poinformowała w poniedziałek agencja Interfax, obcokrajowcy mogą już wjeżdżać na Ukrainę. Informacje te przekazał rzecznik straży granicznej Andrij Demczenko. Zakaz był nałożony z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa. Przestał obowiązywać o północy.

Demczenko wytłumaczył, że aktualnie nie istnieją sprecyzowane wymagania wobec obcokrajowców, którzy mieliby koniecznie poddać się samoizolacji czy posiadać przy wjeździe na Ukrainę polisy ubezpieczeniowej przewidującej pokrycie kosztów leczenia koronawirusa lub obserwacji. Już w piątek ukraińskie media zapowiadały, że restrykcje nie zostaną przedłużone. Portal Europejska Prawda podaje jednak, że przy przekroczeniu granicy konieczne będzie okazanie polisy ubezpieczeniowej.

Dzisiaj grzeje: 1. W TVN zdradzili wszystko. Wyszła cała prawda na temat zamknięcia kraju i granic. Straszne
2. Emerytura dodatkowa dla konkretnej grupy społecznej. Nie tylko dla 100-latków, poznaj szczegóły
3. Polsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowy

Te same media podają, że najprawdopodobniej wszystkich turystów będą obowiązywały takie same zasady jak wracających do kraju Ukraińców. Aktualnie nie ma jednoznacznych reguł. Wszystko zależy od kraju, z którego przyjeżdża dana osoba. Jeżeli ktoś przyjeżdża z kraju, w którym liczba nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni jest wyższa niż liczba takich przypadków na Ukrainie, musi poddać się izolacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta zaczęła rozpaczliwie szlochać. Wtedy podchodzi do niej jej pitbull, finał sprawia, że lecą łzy
  2. Lidl wycofuje ze swojej oferty sprzęty AGD. Stwarzają ogromne ryzyko dla użytkowników
  3. Lasy Państwowe donoszą, "groza w środku lasu". Znaleźli palce umarlaka
  4. Zginęło ponad 850 osób. Katastrofa na Bałtyku, właśnie podano nowe informacje
  5. Nagranie z Karkonoszy w sieci. Każdy turysta musi mieć się na baczności
  6. 16-latek prowadził azyl, zabili mu wszystkie zwierzęta. Stanął na nogi, ale pojawiły się olbrzymie problemy

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł