granica polski zmiana przepisówFot. Pixabay.com/Robfoto/zdjęcie poglądowe

Kolejne, wielkie zmiany na polskich granicach. Wszystko zatwierdzili już w sobotę, wielu nawet nie wie

Granica naszego kraju została zamknięta, by uniknąć rozprzestrzeniania koronawirusa. Teraz okazuje się, że już w sobotę wprowadzono jeszcze jedną, poważną zmianę. Wielu ją zupełnie przegapiło.

Granica Polski, podobnie jak i wielu krajów w Europie oraz na świecie, została zamknięta dla obcokrajowców. Wjechać mogą jedynie Polacy oraz w specjalnych przypadkach osoby z zagranicy, które jednak opisaną są dokładnie w przepisach. Wkrótce jednak wszystko może się zmienić, a rząd już od pewnego czasu łagodzi zakazy. Wznowiono ruch mieszkańców terenów przygranicznych, których zwolniono z obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny. Teraz okazuje się, że w sobotę wszedł również w życie jeszcze jeden przepis, o którym wielu nawet nie wiedziało.

Polska odmrozi ruch lotniczy. Padł termin, kiedy wszystko będzie jasnePolska odmrozi ruch lotniczy. Padł termin, kiedy wszystko będzie jasneCzytaj dalej

Granica Polski. W sobotę wszedł w życie nowy przepis

Jak podaje Radio ZET, od soboty obowiązuje na terenie naszego kraju nowe rozporządzenie w sprawie przekraczania granicy. Okazuje się, że w związku z pracą zarobkową, do Polski wjechać już mogą nie tylko osoby z Litwy, Słowacji, Czech oraz Niemiec, ale również z całego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz całej Unii Europejskiej. Nie obowiązuje ich przy tym 14-dniowa kwarantanna.

Zmiany te w sobotę pojawiły się w Dzienniku Ustaw. Rządowe rozporządzenie - jak podaje Radio ZET - przygotowane zostało dzięki współpracy resortów spraw zagranicznych oraz administracji i spraw wewnętrznych. O sprawie w poniedziałek poinformował na Twitterze również wiceszef MSZ, Paweł Jabłoński.

Dzisiaj grzeje: 1. Katastrofa samolotu, popularna dziennikarka nie żyje. Aż lecą łzy, smutne wiadomości z samego rana ze świata
2. Rząd na ostatnią chwilę zmienił rozporządzenie. Chodzi o maseczki w restauracjach

Dodał, że istnieje już możliwość również tranzytowego przejazdu przez nasz kraj, bez nakazu odbycia kwarantanny. Warunkiem jest to, że tranzyt odbywa się w godzinach wieczornych, nocnych oraz wczesnoporannych, dokładnie od 19:00 do 7:00.

granica zmiana przepisów

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje uwielbiany aktor seriali z TVN i Polsatu. Tragiczną informację przekazał syn
  2. Kiedy przyjechali na miejsce nie wierzyli własnym oczom. Widok kilkudziesięciu psów wyciskał łzy z oczu
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Z ostatniej chwili. Gwiazdor aresztowany przez policję. Wyszedł z kwarantanny i pobił kobietę

Następny artykuł