Granica otwarta, ale możliwa jest kwarantannaFlickr.com/viandistoo/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

2 tygodnie kwarantanny dla Polaków po przekroczeniu granicy. Już dwa kraje potwierdziły

Granica Polski jest otwarta, ale jej przekroczenie może wiązać z konsekwencjami. Niektóre państwa potwierdziły, że wjazd na ich teren będzie wiązał się z kwarantanną. Ma ona trwać dwa tygodnie. O jakie miejsca chodzi?

Granica naszego kraju jest otwarta. Oznacza to, że podróże zagraniczne są możliwe, pomimo ostrzeżeń premiera Mateusza Morawieckiego o możliwych konsekwencjach. Jedną z nich jest obowiązkowa, dwutygodniowa kwarantanna. Zostanie ona nałożona na Polaków, którzy wjadą na teren niektórych państw. Na liście popularne miejsca turystyczne wśród osób z Polski.

Polsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedziećPolsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedziećCzytaj dalej

Granica otwarta, ale są konsekwencje wyjazdu

Już wczoraj pisaliśmy, że kwarantanna będzie obowiązywała w Niemczech. Dotyczy ona turystów z województwa kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Regiony te zostały uznane za teren o podwyższonym ryzyku zakażenia koronawirusem. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Jednak to niejedyny przypadek. Kolejne państwa podjęły podobne decyzje w stosunku do przyjeżdżających z Polski. Są to Czechy i Litwa. W przypadku pierwszego kraju wciąż nie jest to oficjalna informacja. Aktualnie Polska uznawana jest oficjalnie za obszar bezpieczny, jednak funkcjonujące rozporządzenie pochodzi z 5 października. W ostatnich dniach w kraju padły nowe rekordy zakażeń, a więc zdaniem wielu mediów można spodziewać się zmiany, choć podkreślamy, że wciąż są to jedynie przypuszczenia. Inny kraj natomiast wprowadził zmiany oficjalnie.

Będą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuBędą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
2. Późnym wieczorem wprowadzono nowe obostrzenia. Trzeba się przygotować
3. Martyna Wojciechowska ogłosiłą dobrą nowinę. Gratulujemy

W przypadku Litwy Polacy muszą udawać się na kwarantannę już od 12 października. Ma ona trwać 14 dni. Są jednak wyjątki. Mogą jej uniknąć osoby, które przejeżdżają przez Litwę tranzytem. Taka podróż musi jednak zostać zorganizowana bez zatrzymywania się. Jest to możliwe jedynie w przypadkach koniecznych, jak np. tankowanie.

Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowyWszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  2. Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara
  3. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  4. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  5. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
  6. Pilny apel od pacjenta chorego na COVID-19. Do tej pory sam bagatelizował epidemię

Źródło: autokult.pl

Następny artykuł