granica otwarta państwa bałtyckieTurysci.pl

Wielka zmiana o północy. Pierwsze granice zostały otwarte

Granica w Europie została otwarta. O północy doszło do wielkich zmian, a trzy państwa podjęły ostateczną decyzję, umożliwiając przejazd osób.

Granica w wielu państwach stała się w czasie pandemii bastionem chroniącym mieszkańców przed kolejnymi zakażeniami koronawirusem. Wiele krajów uniemożliwiło wjazd obcokrajowcom, wprowadziło obowiązek kwarantanny dla przyjezdnych rodaków i osób wjeżdżających na specjalnych warunkach. O północy z czwartku na piątek jednak podjęta została przełomowa decyzja - trzy państwa bałtyckie otworzyły dla siebie nawzajem granice.

Przedłużają nakaz pozostania ludzi w domach aż do 8 czerwca. Władze podjęły ostateczną decyzję w WaszyngtoniePrzedłużają nakaz pozostania ludzi w domach aż do 8 czerwca. Władze podjęły ostateczną decyzję w WaszyngtonieCzytaj dalej

Pierwsza granica w Europie zniesiona. Strefa wolna od ograniczeń w podróżowaniu

Jak podaje Interia, o godzinie 24:00 z 14 na 15 maja powstała pierwsza w UE po pandemii strefa wolna od ograniczeń w podróżowaniu. Stworzyły ją Państwa Bałtyckie: Litwa, Łotwa i Estonia. Umożliwwiły one przejazd ludności między sobą. Takie działanie ma na celu odmrożenie gospodarek, które przeszły ogromny kryzys wywołany pandemią.

O północy usunięto znaki informujące kierowców o nakazie zatrzymania się do obowiązkowej kontroli. Była to symboliczna chwila, która uczczona została spotkaniami funkcjonariuszy granicznych.

Bałtycka Bańka Podróżnicza jest okazją do ponownego otwarcia firm i iskierką nadziei dla ludzi, że życie wraca do normalności - stwierdził w oświadczeniu premier Litwy, Saulius Skvernelis.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwszy kraj w Europie ogłosił koniec epidemii. Ogromne zaskoczenie
2. Wiele osób nawet nie wiedziało, że straciło oszczędności swojego życia. Upadek banku pociągnął ich za sobą

Mieszkańcy Litwy, Estonii oraz Łotwy mogą teraz swobodnie przemieszczać się w obrębie tych trzech krajów. Mimo tego otwarcia granic, przyjezdni spoza tego regionu, wciąż będą mieli obowiązek przejścia 14-dniowej kwarantanny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystko ma się zacząć już na dniach. Wizja Jackowskiego załamała wiele osób
  2. Kupili buldoga w hodowli. Chwilę później odkryli wstrząsającą prawdę, byli załamani
  3. Szumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanie
  4. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli
  5. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
  6. Polska mistrzyni była na skraju. Myślała o samobójstwie. Prawda powiedziana po latach może łamać serce

Źródło: Interia

Następny artykuł