granica Rosji zamkniętaTuryści.pl

Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy

Granica z Polską zostaje zamknięta. Kraj sąsiadujący z naszym podjął decyzję, wszystko przez szalejącego na świecie koronawirusa.

Granica między Rosją a Polską została zamknięta również po stronie naszego sąsiada. Wczoraj wieczorem Mateusz Morawiecki ogłosił wstrzymanie ruchu do naszego kraju, a dzisiaj taki sam ruch wykonała Rosja. Wjechać do tego kraju będą mogli od tej chwili jedynie obywatele Rosji oraz Białorusi, cudzoziemcy, którzy mieszkają tam na zawsze oraz członkowie delegacji oficjalnych.

Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęKwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Granica Rosji została zamknięta

Szerząca się epidemia koronawirusa motywuje do działania kolejne państwa. W sobotę o zamknięciu granicy poinformował rosyjski rząd. Jest to decyzja, która ma wpłynąć na wstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby w tym kraju. Nie dotyczy to wyłącznie granicy Polska-Rosja, ale również Norwegia-Rosja.

Decyzja o zamknięciu granic podjęta została przez premiera Rosji Michaiła Miszustina. Drugi zakaz dotyczył senatorów Rady Federacji, którzy nie mogą w tym momencie wyjeżdżać do innych państw, gdzie liczba zachorować jest już wysoka, a sytuacja określana jest jako poważna. Ograniczony ma zostać również ruch lotniczy między Moskwą a Norwegią, Szwajcarią oraz krajami Unii Europejskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska zamyka granice dla cudzoziemców. Premier potwierdził
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Przypomnijmy, że do tej pory w Rosji odnotowano 47 przypadków zachorowań na koronawirusa. Od soboty obowiązują również kontrole na granicy Polski z Litwą oraz Łotwą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł