Granica ze Słowacją. Przywracają kontrole.flickr.com/Portal NowinyPL

Wracają patrole na polskiej granicy. Po wielu miesiącach

Granica Polski z jednym z naszych sąsiadów to miejsce, w którym turyści muszą spodziewać się zmian. Po kilku miesiącach przerwy postanowiono przywrócić wspólne patrole. Zostały zawieszone na okres pandemii pandemię koronawirusa, jednak od początku sierpnia znów funkcjonują.

Granica Polski to miejsce, w którym postanowiono przywrócić patrole polsko-słowackie. To wspólna decyzja władz Polski oraz Słowacji. Przerwa w takim działaniu trwała kilka miesięcy, które przypadły czas szalejącej pandemii.

Wprowadzają stan zagrożenia. Zaskakująca wiadomość z turystycznego krajuWprowadzają stan zagrożenia. Zaskakująca wiadomość z turystycznego krajuCzytaj dalej

Granica Polski. Powrót patroli

Karpacki Oddział Straży Granicznej obejmuje odcinek Strefy Schengen. Granica z Republiką Słowacji ma długość 319,49 kilometrów. Polscy funkcjonariusze, wraz z przedstawicielami słowackiej Policji, systematycznie patrolować będą teren pogranicza polsko-słowackiego. Patrole będą prowadzone po obu jej stronach - polskiej i słowackiej.

Patrole wykonują szereg zadań, które przedstawione zostały na oficjalnej stronie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Jak można przeczytać, jest to m.in. "legitymowanie, kontrola osób i pojazdów, w tym kontrola ruchu drogowego", "współpraca przy poszukiwaniu osób i rzeczy" czy "wymiana uwag i doświadczeń z wykonywanej służby".

Dzisiaj grzeje: 1. Jechał przez Gdańsk, nie wiedział, że go nagrywają. Nagle otworzył drzwi i się zaczęło, okropny skandal
2. Szykuje się dymisja ministra edukacji? Zaskakujące słowa Piontkowskiego

Zmiany z powodu koronawirusa

Słowacja to nie jedyny kraj, do którego zasady podróżowania się zmieniły. Wczoraj informowaliśmy o innym państwie, które wprowadziło restrykcje dla Polski. W związku ze wzrostem potwierdzonych przypadków koronawirusa w Europie, lokalne władze zdecydowały się wprowadzić nowe obostrzenia dla przyjeżdżających. Aby odwiedzić ten region, Polacy będą musieli spełnić specjalne warunki. O jaki kraj chodzi? Można o tym przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cały Toruń pogrążył się w żałobie. Nie żyje Małgorzata Iwanowska-Ludwińska, fani ją kochali
  2. Uczestniczka Projekt Lady za wszelką cenę nie chciała, by wyciekło. Do sieci trafiło bulwersujące nagranie, aż trudno uwierzyć
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Zobaczył uwięzionego psa w nagrzanym samochodzie. Wybił szybę toporem

Źródło: podhale24.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł