granica Polska wyjazdyFot. Pixabay.com/Robfoto

Polacy będą mogli pojechać tylko do 3 krajów? Ujawniono termin i szczegóły

Granica Polski pozostaje zamknięta. Przejazd osób jest mocno ograniczony, a teraz ujawniono, że na początku podróże będą możliwe jedynie do niektórych krajów. Wiceminister podał szczegóły.

Granica naszego kraju od chwili wybuchu pandemii funkcjonuje na specjalnych zasadach. Dokładnie określono, kto może ją przekroczyć i w jakich sytuacjach. Mimo zniesienia w ostatnim czasie ruchu dla osób mieszkających na terenach przygranicznych, podróżowanie wciąż nie jest możliwe. Za jakiś czas może się to jednak zmienić, a wiceminister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy wyjawił, że najpierw możliwy będzie wyjazd jedynie do dwóch krajów bezpośrednio graniczących z Polską oraz jednego nieco oddalonego.

Cejrowski oskarża polski rząd o ukrywanie prawdy o koronawirusie. Wzywa Polaków do sprzeciwuCejrowski oskarża polski rząd o ukrywanie prawdy o koronawirusie. Wzywa Polaków do sprzeciwuCzytaj dalej

Kiedy granica Polski zostanie otwarta?

W Rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, wyjawił, że rząd ma planować otwarcie granicy tylko z niektórymi państwami. Umożliwienie podróżowania ma następować stopniowo, a w pierwszej kolejności być może udamy się do Czech, na Słowację, a dalej do Węgier.

- W pierwszej kolejności myślimy o otwarciu granic z krajami, z którymi sąsiadujemy i gdzie nie ma problemu z koronawirusem. Dlatego otwarcie granic z krajami Grupy Wyszehradzkiej byłoby korzystne - mówił polityk w rozmowie z WP.

Bez wątpienia wiele osób czeka na jakąkolwiek możliwość wyjazdu, nawet te 3 kraje być może cieszyłyby się znaczną popularnością. Jest jednak też mniej optymistyczna wiadomość - szacowany termin.

- Myślimy o terminie czerwiec, lipiec. Zdajmy sobie sprawę z tego, że wszystkie aspekty powrotu do normalności muszą zostać uzgodnione i zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia i GIS - stwierdził Gut-Mostowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny zakaz w Polsce przedłużony. Polacy będą wściekli
2. Następny krok w otwieraniu granic. Polacy będą mogli pojechać do kolejnego kraju

Wszystko wskazuje na to, że w maju niewiele się już zmieni w kwestii podróżowania. Wielu ma jednak nadzieję, że choć na wakacje niektóre kwestie wrócą do normalności. Eksperci przewidują, że największą popularnością będą cieszyć się wyjazdy krajowe, ale być może zostaną poszerzone o podróże do krajów Grupy Wyszehradzkiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadzi kolejne zmiany? Minister zdradza ważne szczegóły
  2. Zobaczył wychudzonego psa na cudzym podwórku. Zachowanie mężczyzny zasługuje na medal
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Wielki talent będzie reprezentował Polskę. Już nauczył się naszego hymnu

Źródło: WP

Następny artykuł