granica Polska UkrainaFot. Pixabay.com/Robfoto

Nasz sąsiad otwiera granicę z Polską. Rząd podjął decyzję

Granica z Polską zostanie ponownie otwarta. Rząd sąsiadującego z nami kraju podjął decyzję. Ogłoszono, że wznowiony tam zostanie ruch samochodowy.

Granica naszego kraju jest obecnie otwarta na specjalnych zasadach. Każda osoba, która jest uprawniona do wjazdu na teren Polski, musi przejść obowiązkową kwarantannę, z wyjątkiem pracowników pracujących w trefie przygranicznej. Inne kraje mogą jednak otwierać swoje granice i umożliwiać np. ruch samochodów ciężarowych. Teraz decyzję o wznowieniu ruchu podjęła Ukraina, chodzi o ukraińsko-polskie przejście graniczne Rawa Ruska-Hrebenne.

Niewiarygodne odkrycie w Dolinie Śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temuNiewiarygodne odkrycie w Dolinie Śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temuCzytaj dalej

Granica ukraińsko-polska otwarta. Uruchomiono nowe przejście

Rząd ukraiński podjął decyzję o wznowieniu ruchu samochodowego na przejściu granicznym Rawa Ruska-Hrebenne. Jest to już trzecie przejście z Polską, które tam funkcjonuje, a decyzja ta ma zmniejszyć natężenie ruchu na pozostałych dwóch przejściach. O zmianie poinformowali przedstawiciele władz Ukrainy.

Do tej pory funkcjonowały 2 przejścia - Krakowiec-Korczowa oraz Jagodzin-Dorohusk. Oprócz zmniejszenia obciążenia na dotychczasowych przejściach, nowe ma również zminimalizować ogromne kolejki, które do tej pory się tworzyły. Ma zapewnić również stabilną wymianę towarów Ukrainy z Polską, a także innymi krajamiUnii Europejskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Zła wiadomość dla Polaków na maj. Muszą się porządnie przygotować
2. Nowe limity prędkości? Kierowcy będą częściej zatrzymywani nawet poza obszarem zabudowanym

Przypomnijmy, że 7 kwietnia Ukraina wstrzymała przejazd na części swoich przejść granicznych. Aktywnych było 19 z nich, dostępnych dla samochodów. Rawa Ruska-Hrebenne jest trzecim przejściem uruchomionym na granicy z naszym państwem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy nie mogli się spodziewać. Andrzej Duda wydał właśnie pilne oświadczenie
  2. Malutki niedźwiadek zgubił się w Bieszczadach. Gdy go znaleziono cały trząsł się z zimna
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Mama Anny Lewandowskiej wygadała się. Szczegóły porodu wyszły na jaw, było zupełnie inaczej

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykuł