granica objęta ograniczeniamiFot. Pixabay.com/MichaelGaida/zdjęcie poglądowe

"Turystyczna bańka" w Europie pękła, stało się. Wprowadzają ograniczenia

Granica została objęta specjalnymi restrykcjami, które znacznie utrudnią podróżowanie. Pierwsza turystyczna bańska w Unii Europejskiej pękła. Rząd postanowił podjąć decyzję, która ma zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Granica między Litwą a Łotwą została oficjalnie objęta dodatkowymi restrykcjami. Decyzja podjęta przez władzę oznacza, że podróżnych przemieszczających się między krajami bałtyckimi, które należą do Unii Europejskiej, czekają dodatkowe procedury wynikające z wprowadzonych obostrzeń. To pierwsza turystyczna bańka, która pękła.

Pasażerowie pilnie poszukiwani. Kierowca zakażony, jeździł dużo trasPasażerowie pilnie poszukiwani. Kierowca zakażony, jeździł dużo trasCzytaj dalej

W związku ze wzrostem potwierdzonych przypadków koronawirusa na Litwie, władze Łotwy postanowiły, że granica zostanie objęta dodatkowymi restrykcjami. Oficjalnie zatwierdzone już procedury zaczną obowiązywać od piątku 4 września. Europa nadal zmaga się z wyraźnym skokiem zarażeń - podobna sytuacja dzieje się w Chorwacji czy Hiszpanii, gdzie także w ciągu ostatnich tygodni pojawiły się kolejne ograniczenia.

Granica międz Litwą a Łotwą objęta restrykcjami

Fakt, że granica między dwoma krajami bałtyckimi zostanie w piątek (4 września) objęta dodatkowymi ograniczeniami, potwierdził już łotewski premier Krisjanis Karins. Przyjeżdżający z Litwy podróżnych czeka skierowanie na obowiązkową kwarantannę. Jest to pierwsza bańka turystyczna, która pękła, ponieważ granice między Łotwą, Litwą i Estonią zostały otwarte już 15 maja mimo zagrożenia, jakie wynikało z pandemii SARS-CoV-2.

Premier Łotwy Krisjanis Karins podkreślił, że podjęcie decyzji, aby granica z Litwą została objęta dodatkowymi restrykcjami, było bardzo trudne. Ubolewał także nad tym, że chociaż wcześniej doszło do porozumienia, kraje bałtyckie stosowały wymogi sanitarne bezpieczeństwa epidemiologicznego inaczej, niż zakładano. To miało przyczynić się do wyraźnego skoku zachorowań na Litwie i w Estonii.

Dzisiaj grzeje:
1. Tragedia na północy Polski. Nie było szans, nie żyje
2. Tadeusz Rydzyk pociąga za sznurki i mści się na Jarosławie Kaczyńskim? Zaskakujące kulisy sporu

Nie wiadomo jeszcze, jak długo granica między Łotwą a Litwą pozostanie objęta dodatkowymi ograniczeniami. Temat ten będzie szczegółowo omawiany przez premiera Łotwy jeszcze w tym tygodniu podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu. W ostatnich 14 dni resort Litwy odnotował 16,28 przypadku koronawirusa na 100 tys. mieszkańców. W Estonii wynik ten wynosi 14,72. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o słowach rzecznika rządu w sprawie maseczek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarny sportowiec. Przed śmiercią wykryto u niego COVID-19
  2. Zastanawiasz się, jak wyglądała Polska, gdy dinozaury chodziły po Ziemi? Możesz zaspokoić swoją fantazję
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Golden retriever za nic nie chce opuścić parku. Właściciele nagrali genialny protest

Źródło: RMF24

Następny artykuł